Kraków Arena z elewacją Baumit

Kolejna wielka impreza sportowa rozegrana zostanie w Polsce – tym razem gościć będziemy siatkarzy, którzy powalczą o Mistrzostwo Świata. Wśród miast-gospodarzy znalazł się Kraków, w którym w ostatnim czasie specjalnie na tę imprezę zbudowano halę sportową. Realizacja Kraków Areny w Czyżynach była wyzwaniem dla wykonawców, jak i dostawców materiałów na plac budowy. Współdziałanie tych podmiotów było gwarancją wykonania projektu. Swój udział w sukcesie miała również firma Baumit, która dostarczyła produkty do wykończenia elewacji hali.

Projekt hali sportowo-widowiskowej Kraków Arena w Czyżynach został przygotowany przez konsorcjum firm Perbo-Projekt Sp. z o.o. z Krakowa i Modern Construction Systems Sp. z o.o. z Poznania. Bryła budynku ma niezwykle oryginalny, opływowy kształt i stanowi połączenie nowoczesnej koncepcji architektonicznej z funkcjonalnością, jaką musi spełnić tego rodzaju obiekt. Kopuła hali została pokryta ekranami LED, umożliwiającymi wyświetlanie filmów, obrazów i grafiki.

Kompleks Kraków Arena składa się z dwóch hal – mniejszej, treningowej oraz większej, głównej, w której mogą być rozgrywane zawody sportowe, imprezy kulturalne, koncerty muzyczne i widowiska teatralne. Dobrze zaaranżowana przestrzeń sportowa i sceniczna, połączona z systemami oświetlenia i nagłośnienia pozwala organizować w hali targi i spotkania kongresowe. Arena została wyposażona w 15 000 miejsc siedzących, a w przypadku imprez masowych do obiektu może wejść nawet 18 000 widzów.

systemy_ocieplen_baumit_pro

Inwestycja realizowana jest od maja 2011 roku, a wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm: Mostostal Warszawa S.A. (Lider) i Acciona Infraestructuras S.A., Asseco Poland S.A. i Mostostal Puławy S.A. Od kwietnia 2013 roku do kwietnia 2014 roku F.H.U. EURO-TYNK wykonywała na obiekcie docieplenie elewacji z zastosowaniem wełny mineralnej oraz wyprawy wierzchniej, cienkowarstwowej, silikonowej. Produkty do wykończenia fasady dostarczyła firma Baumit. Wykonawca wybrał system termoizolacji ETICS Baumit Pro z wyprawą silikonową SilikonTop oraz farbą silikonową SilikonColor. 20 000 mkw. elewacji hali zostało pokryte cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym i farbą w odcieniu zbliżonym do naturalnego betonu.

fot. Krakow Arena, widok od Nowej Huty by Daniel.zolopa – praca własna/ pl.wikipedia.org

Translate »