Kuchnia średniowiecznej królewny?

Kamelia – nowy zestaw systemu meblowego KAMPlus to kuchnia nawiązująca do tradycji i tęsknoty za sielskim życiem, ale z bardzo nowoczesnym i komfortowym wnętrzem.

Minimalizm, proste formy i wybarwienia naturalnego drewna to trendy, które zdominowały ubiegłoroczne kolekcje mebli kuchennych, a według projektantów, pozostaną modne również i w tym sezonie. Co jednak, jeżeli nie jesteśmy amatorami nowoczesnego wzornictwa? Producenci w swoich kolekcjach mają propozycje również dla miłośników kuchni stylizowanych – retro, prowansalskich czy rustykalnych. Jak bowiem twierdzą znawcy tematu, styl retro nigdy się nie znudzi i niezależnie od panujących trendów nie wyjdzie z mody.

– Wymarzona kuchnia dla wielu naszych klientów to nie fronty w wysokim połysku, proste formy i nowoczesny design, ale piękne, stylizowane i bardzo „niedzisiejsze” kuchnie – zdradza Alicja Gajewska z firmy KAM. – Przyglądamy się obowiązującym trendom, uwzględniamy je w naszych nowych kolekcjach, ale odpowiadamy również na wymagania rynku, który oczekuje także kuchni w stylu retro. Taką właśnie kuchnię pokazaliśmy na targach Meble w Poznaniu i okazała się niewątpliwą perełką naszego stoiska. Zwiedzającym targi spodobał się przytulny, sielankowy klimat, jaki udało nam się zbudować tą aranżacją oraz ciekawe masywne okucia będące niewątpliwie gratką dla miłośników oryginalnych rozwiązań.

W przypadku kuchni Kamelia z systemu KAMPlus styl retro udało się stworzyć dzięki płycie z rysunkiem drewna o głębokiej strukturze i odpowiednio dobranym, czarnym stylizowanym uchwytom. Niezwykły efekt osiągnięto dzięki niepowtarzalnym, umieszczonym na frontach okuciom przypominającym te na drzwiach do średniowiecznych zamków czy okiennicach w wiejskiej chacie. Jednak pod płaszczykiem stylu retro kryje się cały arsenał nowoczesnych akcesoriów, które odpowiadają za komfort użytkowania i codziennej pracy w kuchni.

– Drewniane dekory na frontach nadają kuchni naturalny i przyjazny wygląd. W połączeniu z odważnymi masywnymi okuciami, odpowiednio dobranymi uchwytami i idealnie wpisującym się w tą stylistykę sprzętem AGD, przenoszą nas do wiejskiej chaty czy nawet średniowiecznego zamku – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Należy jednak podkreślić, że oryginalny, zwracający uwagę design nowego modelu z linii KAMPlus uzupełniliśmy szeregiem zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

fot. Tomasz Markowski / materiały prasowe