Lampy podłogowe – towarzysze długich wieczorów

Przytulne wnętrze, co to takiego? Architekci wymienią jednym tchem: w kolorach z ciepłej palety barw, zaaranżowane naturalnymi materiałami, z dużą ilością drewnianych elementów. I co jeszcze? Na 100% powiedzą o nastrojowym oświetleniu. Sufitowe oświetlenie ma pomóc nam w pracach domowych, kuchennych, oświetlić stół podczas posiłku. Za stworzenie przytulnej atmosfery we wnętrzu odpowiedzialne jest oświetlenie boczne, lampy z fantazją porozstawiane na parapetach, komodach, konsolach i szafkach nocnych oraz bardzo praktyczne lampy podłogowe.

W jednym z holenderskich sklepów internetowych z wyposażeniem wnętrz znajdziemy lampy stojące uznanych holenderskich marek. Wszystkie wpiszą się w stylistykę współczesnych wnętrz. Znajdziemy tam zarówno lampy do loftowych wnętrz, jak i lampy z bambusowymi podstawami, które styliści polecają do swobodnych aranżacji boho.

Lampy te, chociaż różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane, mają jedną wspólną cechę: ich podstawa ma konstrukcję mniej lub bardziej zbliżoną do statywu. Jest to praktyczne, zwłaszcza dla posiadaczy małych dzieci i zwierząt domowych – lampa taka jest dużo stabilniejsza. Jest także kolejne podobieństwo – to abażury, wszystkie wykonane z naturalnych materiałów: lnu, bawełny, czy plecionki z rafii.

 

fot. materiały prasowe

 

Translate »