Łużycka Plus nogrodzony w 2015 European Property Awards

Allcon Investment zostało wyróżnione za swój biurowiec Łużycka Plus w prestiżowym konkursie 2015 European Property Awards. Gdyńska spółka znalazła się w gronie laureatów po raz drugi w ostatnich czterech latach.

Biurowiec Łużycka Plus jako jedna z trzech polskich inwestycji został zaliczony do grona krajowych laureatów w kategorii „Office Development” na europejskim etapie konkursu The International Property Awards. Blisko 70-osobowe, międzynarodowe jury oceniało budynki m.in. na podstawie ich lokalizacji, architektury, zastosowania ekologicznych rozwiązań oraz stwarzanego komfortu pracy.

Obecny sukces właściciela Łużyckiej Plus, spółki Allcon Investment, może być jednak jeszcze większy. Podczas uroczystej gali w Londynie (22 września 2015 r.) ogłoszone zostaną dokładne oceny każdego z nagrodzonych – od rekomendacji organizatora do najwyższej noty: 5 gwiazdek – dzięki czemu wyłonieni zostaną deweloperzy, którzy będą reprezentowali Europę w walce o tytuł „World’s Best Office Development”.

– Nagrodzony obiekt Łużycka Plus to pod wieloma względami kontynuacja naszego nieco wcześniej wybudowanego kompleksu biurowego Łużycka Office Park, za który w 2012 r. również otrzymaliśmy nagrodę European Property Awards zdobywając tytuł wysoce rekomendowanego projektu biurowego w Polsce. Kolejny wybór do grona zwycięzców konkursu po zaledwie kilku latach to dla nas potwierdzenie, że podjęliśmy dobrą decyzję, aby wsłuchiwać się w głos naszych najemców i być do ich pełnej dyspozycji także już po podpisaniu umowy najmu. Dzięki temu tworzymy rozwiązania biurowe faktycznie wpisujące się w potrzeby firm i ich pracowników – atrakcyjne architektonicznie, ekologiczne i funkcjonalne – mówi Halina Gniadecka z Allcon Investment.

Łużycka Plus, to oddany do użytku w 2014 r., zlokalizowany w Gdyni biurowiec klasy A o powierzchni użytkowej przeszło 10 tys. mkw. i ok. 6 tys. mkw. powierzchni biurowej, powstały według założeń zrównoważonego budownictwa zgodnie z certyfikacją ekologiczną BREEAM. W budynku zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. fasady kurtynowe pozwalające optymalizować doświetlenie wnętrza, jest to także pierwszy w Polsce biurowiec z certyfikatem „Obiekt bez barier”, czyli w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

źródło: Allcon Investment , fot. materiały prasowe

Translate »