Mały metraż to też wielkie możliwości

Małe mieszkanie wymaga aranżacji, która sprawi, że przestrzeń będzie funkcjonalna i pomieści więcej niż mogło się wydawać na początku. Metraż, który wymaga przemyślanych decyzji potrafi zaskoczyć mieszkańców jeśli jest optymalnie wykorzystany przez osobę projektującą wnętrze. Pod lupę bierzemy poznańskie mieszkania aranżowane przez studio Asimmia.

asimmia-mieszkanie-67m2-02 67m² powierzchni przeznaczonej na mieszkanie dla pary grafików. Umiłowanie prostoty i minimalizmu sprawiło, że aranżacja tego wnętrza jest połączeniem kilku kolorów: szarości, bieli, czerni i odcieni naturalnego drewna. Taki dobór barw kreuje przestrzeń neutralną, która podkreśla piękno nawet najmniejszych przedmiotów dekoracyjnych. Połysk dodatkowo odbija światło i optycznie powiększa pokój oraz sień. Wszystkie meble mają proste formy i nowoczesne wykończenie. Zarówno stół, krzesła, jak i ciemny dywan shaggy znakomicie prezentują się na podłodze o jasnym, dębowym odcieniu.

– W tym mieszkaniu zdecydowaliśmy się na zastosowanie podłogi Quick-Step Dąb biały satynowy ze względu na walory estetyczne i praktyczne – zdradza Iwona Bilska-Wachowiak z Asimmia.

Otwarta przestrzeń pokoju dziennego została zaaranżowana w taki sposób, aby mieszkańcy po powrocie do domu nie czuli się osaczeni przez otaczające ich bibeloty, a zamiast tego mogli się zrelaksować i zwyczajnie odpocząć.

W szarościach

asimmia-mieszkanie-50m2-01 Kolejne mieszkanie, które odwiedziliśmy to dwa pokoje z kuchnią o powierzchni 50 m², którego właściciele postawili na szarość, zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Wszystkie pomieszczenia tworzą jasną, przestronną i spójną przestrzeń. Jedynym pokojem, którego wejścia strzegą drzwi jest sypialnia. W tym mieszkaniu studio Asimmia również zestawiło szarości z naturalnymi odcieniami drewna. Meble w kolorze orzecha, a podłoga – dębu bielonego.

Podłoga podstawowym elementem wyposażenia

Współczesne wnętrza często stawiają na minimalizm i uważne zestawianie kolorów. Nie ma w nich miejsca na przypadkowość i przesyt. Aby dobrze skomponować ten aranżacyjny obraz trzeba przede wszystkim zadbać o podstawy. Podłoga właśnie do nich należy. Nadaje pomieszczeniu charakteru i wprowadza odpowiadającą jej walorom estetycznym atmosferę. – – Mamy świadomość, że wybór właściwej podłogi zależy od wielu czynników, a im bogatszy wybór, tym więcej pomysłów na aranżację – komentuje Beata Jankowska z sieci Drzwi i podłogi VOX. – Dobrym przykładem na to jak producenci dostosowują swoją ofertę do potrzeb klientów jest firma Quick-Step, której produkty dystrybuuje nasza sieć. Mamy zatem panele w rozmaitych kolorach: od ciemnego Jesionu Royal, przez wpadający w zieleń Dąb Argetyński, po zupełnie biały Dąb Natural White.

Fot. Asimmia

 

Translate »