Na budowie TEAL OFFICE w Łodzi zawisła wiecha

Prace związane z realizacją inwestycji TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE w Łodzi przebiegają zgodnie z harmonogramem. Etap konstrukcji zwieńczyła uroczysta wiecha, która w piątek 8 grudnia spoczęła na dachu nowo powstającego, sześciokondygnacyjnego budynku biurowego. W wydarzeniu, obok przedstawicieli zarządcy, biura architektonicznego oraz generalnego wykonawcy, udział wzięła Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska oraz Adam Pustelnik, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą.

Michał Styś, Dyrektor Zarządzający firmy OPG Property Professionals (zarządca terenu i inwestycji), w otwierającym przemówieniu podkreślił rolę, jaką w całym procesie inwestycyjnym odegrał odpowiedni dobór partnerów: „Cieszę się, że w tej podróży towarzyszą nam tacy fachowcy, jak firma Budimex czy biura architektoniczne NOW i zw A.”

Zakończenie prac konstrukcyjnych w TEAL OFFICE to krok milowy w realizacji inwestycji, która wraz z przylegającym budynkiem SEPIA OFFICE już niebawem wzbogaci popularną przestrzeń OFF Piotrkowska Center o kolejne lokale z niebanalną gastronomią oraz nowe funkcje biurowe. A z tych już za nieco ponad pół roku skorzystają kreatywne firmy z branży technologicznej, dla których lokalizacja w miejscu okrzykniętym Siódmym Cudem Polski głosami czytelników National Geographic Traveler powinna być silnym magnesem na pracowników.

Realizowany równolegle projekt SEPIA OFFICE zakłada głęboką rewitalizację budynku dawnej fabryki bawełny, którą w latach 1909-1912 zaprojektował Franciszek Chełmoński. Aktualnie trwa renowacja podłóg i ścian. Goście piątkowego wydarzenia mogli już obejrzeć odrestaurowaną, zabytkową architekturę elewacji i wnętrz z charakterystycznej, czerwonej cegły, a także oryginalne, drewniane stropy, żeliwne słupy konstrukcyjne oraz zdobione balustrady z początku XX w.

Zgodnie z harmonogramem, prace związane z realizacją obu inwestycji mają zakończyć się w połowie przyszłego roku.

fot. materiały prasowe