Na Woli powstają Apartamenty Nakielska

Apartamenty Nakielska na warszawskiej Woli to nowa inwestycja rozpoczęta w 1 kwartale 2021 przez Profit Development. Powstanie tu 218 mieszkań oraz 4 lokale usługowe. Osiedle jest zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie Parku Powstańców Warszawy i Parku Moczydło. Za projekt inwestycji odpowiada warszawska pracownia GCK Architekci.

Budynek będzie miał 7 pięter, reprezentacyjny hol wejściowy, wewnętrzny zielony dziedziniec i garaż podziemny. Przeważać będą mieszkania 3 i 4-pokojowe – wszystkie z balkonami lub loggiami. Będzie to obiekt wielofunkcyjny z dominującą funkcją mieszkalną. W parterze od strony ulicy Nakielskiej przewidziane zostały lokale usługowe m.in. pod restaurację, drogerię, dyskont.

– W pracy nad projektem kluczowa była dla nas nie mnogość ozdobników, ale proporcja, która wyraża się już w samej bryle budynku. Zastosowaliśmy bowiem bardzo czytelny podział stref: frontowa elewacja z dziedzińcem, strefa pośrednia półprywatna i całkowicie prywatna zwieńczona ogródkami. Proporcje widoczne będą również w wielkości okien, a także efektywnych wcięciach w bryle budynku, zapewniających mieszkańcom więcej światła i poczucia przestrzeni – mówi Dariusz Kurowski z GCK Architekci.

– Postanowiliśmy maksymalnie wykorzystać walory sąsiedztwa, by zapewnić mieszkańcom jeszcze więcej zieleni. W ten sposób od strony południowej osiedla mieszkańcy zobaczą zadrzewioną parkową panoramę. W części północnej, gdzie okna wychodzą na ulicę, widok zrekompensuje im otulony w zieleń dziedziniec, który dodatkowo pozostanie otwarty, aby nie tworzyć efektu studni – dodaje Piotr Chwazik.

Osiedle Apartamenty Nakielska są pierwszą tego typu inwestycją Profit Development po tej stronie Wisły. Oddanie lokali do użytku zaplanowane jest w 1 kwartale 2023 roku.

fot. materiały prasowe