Największe targi nieruchomości i inwestycji na świecie już po raz 25

MIPIM w Cannes 11-14 marca 2014

Rozpoczęła się 25. edycja największych międzynarodowych targów nieruchomości i inwestycji w Cannes – MIPIM 2014. Tym razem tematem przewodnim imprezy jest „Coraz bardziej inteligentne budynki i miasta”.

W tegorocznej edycji targów na 19 000 mkw. powierzchni zaprezentuje się 2000 wystawców oraz 4300 inwestorów z 80 krajów. Wśród zwiedzających jest 20 tysięcy akredytowanych uczestników. Media reprezentuje 460 dziennikarzy z całego świata, w tym korespondenci „Property Journal”. Honorowymi krajami targów są: Brazylia, Rosja i Turcja.

W bieżącej edycji MIPIM koncentruje się przede wszystkim na zwróceniu uwagi specjalistów i deweloperów rynku nieruchomości na inteligentne budownictwo. Nowe wymagania użytkowników i inwestorów, w połączeniu z nowymi regulacjami budowlanymi, zachęcają do budowy coraz bardziej innowacyjnych infrastruktur. Komisja Europejska zamierza przeznaczyć na fundusz wspierania rozwoju inteligentnych miast około 92 miliony euro.

Konferencje MIPIM będą również okazją do zapoznania się z najnowszymi projektami architektonicznymi i innowacjami w budownictwie. Kształtowanie sektora nieruchomości 21. wieku to budownictwo energooszczędne, którego rozwój będzie następował przede wszystkim w oparciu o środowisko miejskie.