NEST nominowany do TOP DESIGN award 2016

Projekt nowoczesnego biurka NEST z regulacją wysokości blatu został nominowany w 8. edycji prestiżowego konkursu TOP DESIGN award 2016 w kategorii „Przestrzeń domowa”. NEST znalazł się wśród 29 wyróżnionych produktów, które będzie można zobaczyć w trakcie wystawy arena DESIGN w dniach 8-11 marca 2016 podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. To już kolejne wyróżnienie przyznane przez świat designu dla projektów Mikomax Smart Office, firmy oferującej nowoczesne rozwiązania z zakresu aranżacji przestrzeni biurowej i home office.

Celem konkursu TOP DESIGN award jest wyróżnienie projektów wzorniczych, które oprócz ciekawej formy i innowacyjności technicznej i materiałowej łączą aspekty ergonomii oraz bezpieczeństwa użytkowania. Wśród finałowych produktów, które będzie można obejrzeć podczas targów arena DESIGN w Poznaniu, znajdą się zarówno meble, jak i drukarki 3D, fotele kolejowe czy klocki dla dzieci. Gala Finałowa i wyłonienie laureatów w poszczególnych obszarach tematycznych odbędzie się 8 marca br.

To już druga nominacja dla projektów Mikomax Smart Office w konkursie TOP DESIGN award. Dwa lata temu do nagrody był nominowany system siedzisk Chillout. Wzornictwo firmy jest doceniane w wielu plebiscytach organizowanych w Polsce i na świecie. Dobrym przykładem jest system Packman, który otrzymał wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie must have 2015 w ramach Łódź Design Festival. Mikomax Smart Office prezentował swoje rozwiązania również m.in. na największych targach designu w Londynie – 100% Design w ramach London Design Festival w 2015 r., a także na największych wydarzeniach wzornictwa przemysłowego w Europie, m.in. w Holandii czy Pradze.

Autorem projektu biurka NEST, które zostało zakwalifikowane do II etapu konkursu w kategorii „Przestrzeń domowa” jest Tomasz Augustyniak, projektant i architekt wnętrz, na stałe współpracujący z Mikomax Smart Office. Biurko NEST jest innowacyjnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Dzięki manualnej, intuicyjnej regulacji wysokości blatu umożliwia pracę w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Zastosowany mechanizm płynnej regulacji wysokości blatu został zgłoszony do Urzędu Patentowego. Dodatkowo produkt wyróżnia ciekawe wzornictwo z możliwością personalizacji poprzez wykorzystanie tapicerki, korka lub tablicy do rysowania. Do produkcji NEST Mikomax Smart Office wykorzystał technologię laserową, dzięki czemu udało się całkowicie wyeliminować widoczne połączenie blatu z listwą boczną. NEST jest doskonałym przykładem na synergię ciekawego designu, funkcjonalności i komfortu użytkowania.

fot. materiały prasowe

 

Translate »