Nie brakuje chętnych na 300 tys. zł zwrotu za zakup mieszkania

Już ponad 20 tys. osób zapoznało się ze szczegółami konkursu obido.pl, w którym do wygrania jest zwrot pieniędzy za zakup mieszkania.

Mimo, że kampania dopiero wystartowała, a do pierwszego rozstrzygnięcia zostały ponad trzy miesiące, to już 190 osób wygenerowało kupon konkursowy uprawniający do walki o główną wygraną – 300 tys. zł zwrotu za zakup mieszkania. Obido podsumowało start konkursu realizowanego na antenie RMF FM.

– Jesteśmy zadowoleni z efektów startu kampanii. Spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania w kolejnych miesiącach, wszak zakup mieszkania to proces, który trwa wiele tygodni. Wg naszych badań jest to średnio pięć miesięcy – mówi Marian Bruliński, dyrektor marketingu obido. – Dodatkowo, cały czas rośniemy jako platforma klientów rynku deweloperskiego, lada dzień przebijemy barierę 4 mln wydanych rekomendacji mieszkaniowych, a od 10 czerwca jesteśmy obecni na nowym rynku, w Trójmieście – dodaje Bruliński.

Według danych RMF FM z oprogramowania Telmar Breaktime informacja o konkursie dotarła do 13,4 mln Polaków, z czego do 1,1 mln zamieszkujących w miastach, w których działa obido (Kraków, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław).

Do 15 lipca z zasadami konkursu zapoznało się 20,7 tys. zainteresowanych, a ponad 1,4 tys. z nich wzięło udział w małych finałach na antenie RMF FM, w których wygrać można vouchery na zakupy w sklepach IKEA na kwotę 2 tys. zł. 190 osób poszło jeszcze dalej i wygenerowało kupon konkursowy, który uprawnia do ubiegania się o główną nagrodę – zwrot pieniędzy za zakup mieszkania.

Przez ulubione pomieszczenie do wygranej w konkursie

Aby wziąć udział w konkursie obido i RMF FM i mieć szansę na 300 tys. zł, wystarczy znaleźć wymarzone mieszkanie za pośrednictwem platformy obido.pl i kupić je. Potem należy wygenerować na swoim koncie na obido.pl kupon i potwierdzić go u dewelopera, a finalnie – wysłać do RMF FM wraz z odpowiedzią na pytanie konkursowe. A jest ono otwarte i brzmi: „Jakie pomieszczenie w Twoim wymarzonym domu będzie Twoim ulubionym i dlaczego?”.

– Udział w konkursie biorą wszystkie mieszkania dostępne na obido.pl. Każda nieruchomość, którą deweloper zdecydował się umieścić na obido.pl to szansa na 300 tys. zł wygranej – wyjaśnia Marian Bruliński.

Z nadesłanych odpowiedzi komisja konkursowa wybierze dwie najciekawsze, które zostaną zakwalifikowane do finału zaplanowanego na 25 października 2019 r. Na antenie RMF FM dwie osoby zagrają o nagrodę główną, czyli równowartość zakupionej nieruchomości (co należy potwierdzić skanem umowy notarialnej) lub 300 tys. zł, jeśli nieruchomość kosztowała więcej. Drugi finalista otrzyma nagrodę II stopnia w postaci karty podarunkowej do zrealizowania w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych IKEA o wartości 10 tys. zł.

23 małe finały po 2 tys. zł

Duże zainteresowanie konkursem jest budowane także przez tak zwane małe finały, w których (odpowiadając na to samo pytanie o ulubione pomieszczenie) można na antenie RMF FM wygrać vouchery na zakupy w sklepach IKEA o wartości 2 tys. zł. Do końca czerwca odbyło się 12 małych finałów. Wzięło w nich udział 1418 osób (średnio 118 uczestników w każdym). Po wakacyjnej przerwie odbędzie się ich jeszcze 11.

Patronat nad konkursem objął Polski Związek Firm Deweloperskich, którego obido.pl jest członkiem od marca 2018 r. Szczegółowe informacje o konkursie, wraz z kalendarzem rozdania poszczególnych nagród, znaleźć można na stronie internetowej konkursu: https://obido.pl/konkurs/.

fot. materiały prasowe

Translate »