Format Torusa w Gdańsku

W Gdańsku przy ul. Droszyńskiego rozpoczyna się budowa nowego biurowca. Budynek o nazwie Format będzie miał 5 kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 15,7 tys. mkw. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2021.

– Wierzymy w sens centralnego pasma usług – po raz kolejny wykorzystujemy więc potencjał wynikający z linearnego układu Trójmiasta i bliskości komunikacji miejskiej. Na tle pobliskiej Alchemii jest to kameralna inwestycja, ale z pewnością ciekawa, mająca swoje atuty i będąca rodzajem uzupełnienia naszej oferty biurowej na rynku. Tradycyjnie zadbamy o detale i architekturę, wpisując się w kontekst tego miejsca – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Biurowiec Format będzie mieć 2 kondygnacje podziemne oraz 5 nadziemnych. Na poziomie 0 zlokalizowane będą niewielkie lokale handlowe i biurowe, funkcjonujące niezależnie od powierzchni biurowych powyżej (od +1 do +4).

Biurowiec mieć będzie blisko 19 metrów wysokości. Jego fasada będzie w większości przeszklona (z otwieranymi oknami), a nieprzezroczyste elementy pokryte będą cegłą klinkierową. Łączna powierzchnia najmu budynku wyniesie ok. 15,725 tys. mkw. (GLA). Powierzchnia biurowa wyniesie od ok. 2 750 mkw. (+1) do ok. 2 900 mkw. (od +2 do +4). Inwestycja posiadać będzie łącznie 398 miejsc parkingowych dla samochodów (313 w częściach podziemnych oraz 85 na zewnątrz). Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED (planowane jest uzyskanie poziomu Gold). Jego projektantem jest pracownia APA Wojciechowski z Warszawy.

źródło: APPO Architektura Krajobrazu