Nieruchomości komercyjne. Galeria Sandecja w Nowym Sączu ma nowego właściciela

Fot.Marcin Baran
Spółka z grupy Agat Ejendomme (dawniej TK Development) sfinalizowała transakcję sprzedaży galerii handlowej Sandecja w Nowym Sączu.

Nowym właścicielem obiektu został fundusz Focus Estate.

Galeria handlowa Sandecja w Nowym Sączu została wybudowana w 2009 roku przez TK Development. Na łącznej powierzchni 17 650 mkw. znajduje się 75 lokali. Do dyspozycji klientów oddano 800 miejsc parkingowych, także wyposażonych w ładowarki do samochodów elektrycznych.

Zgodnie z prognozami Colliers na rynku centrów handlowych w Polsce w najbliższym czasie spodziewamy się wzmożonej aktywności w różnych obszarach, między innymi przejęć. Sektor centrów handlowych po pandemii, wbrew części przewidywań, odbudował się i nadal osiąga wysokie stopy zwrotu. Co ważne, ten format okazał się odporny również na rozwój rynku e-commerce, na co mają wpływ między innymi rosnące koszty dystrybucji. Sprzedaż Sandecji w Nowym Sączu to pozytywny sygnał dla rynku, a także zapowiedź dobrego roku. Gratulujemy Agat Ejendomme i Focus Estate Fund sfinalizowania transakcji oraz dziękujemy sprzedającemu za zaufanie i możliwość bycia częścią tego procesu – powiedział Dariusz Forysiak, dyrektor w dziale Doradztwa Inwestycyjnego w firmie Colliers, która doradzała sprzedającemu.

fot.  materiały prasowe

Translate »