Nowa jakość kompleksów urbanistycznych

W trakcie poszukiwań wymarzonego mieszkania w pierwszym rzędzie zwracamy uwagę na lokalizację i cenę nieruchomości. Niewielu z nas zastanawia się nad samym projektem lokum oraz osiedla, na którym się ono znajduje. Współczesne plany osiedli mieszkaniowych wyróżnia nie tylko wysoki standard i ciekawy design, ale również funkcjonalność, która wpływa na komfort życia codziennego. W te standardy doskonale wpisuje się krakowskie Osiedle nad Stawem – zwycięzca nagrody głównej w konkursie Fasada Roku 2014.

Rzetelnie przygotowany projekt może być korzystny zarówno dla klientów, jak i inwestora. To, co składa się na dobrze zaplanowane osiedle mieszkaniowe, to efektywna powierzchnia mieszkań, odpowiedni standard wykończenia budynku oraz optymalizacja kosztów.

„Projektując mieszkania w Osiedlu nad Stawem, zadbaliśmy o to, aby każde z nich było ustawne i rozkładowe. Wszystkie pomieszczenia posiadają optymalną powierzchnię oraz kształt ułatwiający aranżację i wprowadzenie w życie nawet najśmielszych pomysłów dekoratorskich. Dzięki temu zabiegowi klienci nie płacą za niepotrzebne metry, które są trudne w urządzaniu” – mówią autorzy projektu z Biura Architektury Stosowanej.

Podczas projektowania budynków mieszkaniowych bardzo istotne znaczenie miały: wzajemne relacje budynków, tworzenie otwarć widokowych i wnętrz urbanistycznych. Dzięki optymalnym gabarytom budynków udało się stworzyć jasne i dobrze przewietrzane mieszkania. Uniknięto tym samym jednostronnych lokali z długimi, nieustawnymi korytarzami. Szczegółowo przemyślana została koncepcja i budowa nie tylko samych mieszkań, ale całego osiedla – jako pełnego wnętrza urbanistycznego z dużą ilością terenów zielonych. Ponadto ważne było, aby jakość i estetyka wykończenia fasad wielorodzinnych budynków mieszkalnych nie była kwestią podrzędną. Jasne i gładkie elewacje są oznaką czystości i harmonii, która panuje w rodzinnym Osiedlu nad Stawem.

Do wykonania fasad użyto materiałów firmy Baumit, wśród których znalazły się: system ociepleń Baumit Pro, zaprawa klejowo-szpachlowa Baumit ProComfort, siatka z włókna szklanego Baumit StarTex, podkład uniwersalny Baumit UniPrimer oraz tynk silikonowy Baumit SillikonTop. A zwycięską wizję architektów w życie wcielił Tadeusz Brzeczek Usługi Ogólnobudowlane na zlecenie Nad Stawem G2O Inwestycje Sp. z o.o. SKA.

Osiedle nad Stawem zostało wyróżnione główną nagrodą w konkursie Fasada Roku 2014 w kategorii „budynek wielorodzinny nowy”. Jury konkursu uzasadniło swoją decyzję stworzeniem spójnej, przyjaznej i zróżnicowanej atmosfery osiedla. Dodatkowo użycie prostych form, które dały interesujący klimat i wyróżniły obiekt na tle otoczenia, było kropką nad „i” zwycięskiego projektu. Wygrana na poziomie krajowym automatycznie kwalifikuje obiekt do udziału w międzynarodowej edycji konkursu Baumit Life Challenge, gdzie Osiedle nad Stawem zawalczy o tytuł Europejskiej Fasady Roku.

fot. materiały prasowe

 

Translate »