Nowa Podgórna rusza jesienią

W ścisłym centrum Poznania powstaje I etap inwestycji pod nazwą Nowa Podgórna. Stara, przedwojenna kamienica przy ul. Podgórnej 9 odzyska blask jako Saint Martin Residences. Fundusz private eqiuty Structure Capital chce zrealizować tutaj ekskluzywne apartamenty typu extended stay (na przedłużony pobyt) wyposażone oraz obsługiwane w standardzie hotelowym. Poza ponad 50 apartamentami, w budynku nie zabraknie miejsca na nowoczesne centrum fitness, strefę wellness czy reprezentacyjne lobby.

„Stawiamy na jakość i ponadczasowy design. W tym zakresie nie przewidujemy miejsca na żadne kompromisy” – zapowiada Alan Szawarski, prezes zarządu funduszu.

Przed wakacjami projekt poznańskiej pracowni Easst Architects uzyskał pozytywną opinię Miejskiego Konserwatora Zabytków. “Wniosek o pozwolenie na budowę został już złożony. Trwają ostatnie uzgodnienia w magistracie.” – mówi Marcin Smoliński, kierownik odpowiedzialny za projekt. „Wybraliśmy wykonawcę I etapu prac, który rozbierze oficynę oraz przygotuje plac budowy dla generalnego wykonawcy. Jeżeli chodzi o Generalnego Wykonawcę to cały czas spływają do nas oferty”.  Prace mają rozpocząć się już na jesieni.

fot. materiały prasowe