Nowoczesne spojrzenie na rynny

Bez względu na to w jakim stylu będzie wykończony dom, istnieją elementy, bez których, tak jak bez dachu, drzwi i okien nie da się sfinalizować inwestycji. Rynna – z pozoru błaha i oczywista, a w rzeczywistości niezwykle istotna. Bohaterka drugiego planu, dziś pokazuje swoje nowe, innowacyjne oblicze.

Dobrze dobrane orynnowanie spełnia zasadniczo dwie funkcje. Po pierwsze – odprowadza wodę deszczową poza budynek. W zależności od przyjętego rozwiązania, wsiąka w ziemię lub trafia do zbiornika na deszczówkę, studni chłonnej czy kanalizacji. Po drugie – stanowi swoistą wartość estetyczną, szczególnie jeśli harmonijnie współgra z kształtem i kolorem dachu oraz fasadą budynku.

Dostępne na rynku rynny wiszące, półokrągłe są najbardziej popularnym rozwiązaniem, a wśród materiałów prym wiodą tworzywa sztuczne i stal powlekana. Co odważniejsi stawiają na rynny drewniane. Jaki system wybrać, jeśli chcemy utrzymać bryłę budynku w nowoczesnym, minimalistycznym stylu? Taki, który spełni swoją funkcję, a jednocześnie pozostanie niemal niewidoczny dla oka.

System Bezokapowy – dyskretny patent na design

Czy to możliwe? Owszem, jeśli w jednym rozwiązaniu zamkniemy funkcjonalność, estetykę oraz elastyczność proponowanych rozwiązań. Czym więc System Bezokapowy zdobywa przewagę w oczach miłośników minimalizmu, nad standardowym systemem orynnowania? Przede wszystkim tym, że jest dyskretnym i estetycznym elementem zabudowy.

System ten montowany jest w ociepleniu budynku, a rynnę zasłania kryjąca maskownica, którą zatrzaskuje się w haki doczołowe. Dzięki zamkom w dolnej części haka, tę część systemu można zdemontować w dowolnym momencie, co znacznie ułatwia przeprowadzenie wszelkich prac konserwatorskich. To rozwiązanie techniczne zostało opatentowane w Urzędzie Patentowym RP. Nie bez znaczenia pozostaje oryginalny, prostokątny kształt rury spustowej, pozwalający na chowanie całego systemu w ociepleniu budynku.

Technologia wykonania

System Bezokapowy został zaprojektowany i wyprodukowany na bazie trzech podstawowych materiałów znanych z dotychczasowej oferty Galeco: stali powlekanej, luxocynku oraz pvc-u. Taka kombinacja gwarantuje optymalizację wymaganych parametrów w zależności od przeznaczenia konkretnego elementu. Poziom rynnowy jest wykonany z luxocynku, który jest materiałem trwały i ekonomicznym, maskownice wykonane są ze stali powlekanej w pełnej gamie kolorystycznej, ponieważ jest to jedyny widoczny element systemu. Natomiast spust produkowany jest z PVC-U, aby można było zastosować uszczelkowo-dylatacyjną mufę do łączenia kolejnych rur, co gwarantuje 100% szczelność całego pionu. Styl, w jakim projektuje się współczesne budynki mieszkalne zakłada prostotę i brak zbędnych ozdobników. System Galeco, wkomponowany w elewację budynku, znakomicie podkreśli jego walory.

 

Translate »