Ocean Office Park A z certyfikatem BREEAM Excellent

Cavatina Holding, polski deweloper biurowy, stawia na zrównoważone budownictwo i wszystkie swoje inwestycje projektuje i realizuje w wysokim standardzie odpowiadającym wymogom certyfikacji. Budynek Ocean Office Park A, pierwszy oddany do użytku w ramach powstającego w Krakowie kompleksu, uzyskał międzynarodowy certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Excellent. Wcześniej biurowiec otrzymał WELL Health-Safety Rating.

Atutami projektu Ocean Office Park są: oryginalna, dobrze korespondująca z otoczeniem architektura, lokalizacja pozwalająca na łatwą komunikację z innymi częściami miasta, a także dbałość o stworzenie przestrzeni do efektywnej pracy i relaksu dzięki licznym udogodnieniom. Poddany ocenie ekspertów budynek A uzyskał szczególnie wysokie noty za lokalizację i ułatwienia komunikacyjne, wykorzystanie bezpiecznych dla środowiska i zdrowia ludzi materiałów, a także za dobre zagospodarowanie przestrzeni i ekologię. Dodatkowo dzięki zastosowanym energooszczędnym i inteligentnym rozwiązaniom I etap kompleksu uzyskał noty pozwalające na przyznanie mu oceny: Excellent.

Obiekt uzyskał także certyfikat WELL Health-Safety Rating potwierdzający jego wszechstronne przygotowanie do stworzenia w nim bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy. Ocean Office Park to zespół biurowo-usługowy, który w ramach planowanych czterech etapów dostarczy niemal 53 tys. GLA. Budynek A, który właśnie otrzymał certyfikat, oferuje 13 tys. mkw. GLA oraz część usługowo-handlową. Deweloper uzyskał pozwolenie na jego użytkowanie w pierwszym kwartale 2021 roku.

Na parkingu budynku A, na poziomie -1 i 0 oraz wokół budynku zaplanowano ponad 200 miejsc parkingowych. Deweloper przygotował także miejsca postojowe dla rowerów oraz rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów – szatnie i prysznice. Przed głównym wejściem pojawi się atrakcyjny, zaaranżowany pas zieleni z elementami małej architektury oraz strefami wypoczynku i relaksu. Z myślą o przyszłych najemcach, w kompleksie przewidziane są liczne lokale gastronomiczne i usługowe, w tym: kantyna, przedszkole, placówka medyczna, kawiarnia, sklep spożywczy itp.

Dla dodatkowego podniesienia komfortu korzystania z przestrzeni biurowych kompleks Ocean Office Park będzie wyposażony w system „Integral”, czyli nowoczesne narzędzie technologiczne do zarządzania przestrzenią biurową i samym biurem. Rozwiązanie zapewni najemcom budynków dostęp do kompleksowych jak i spersonalizowanych planów przestrzeni, możliwość rejestracji recepcyjnej, zarządzania salami konferencyjnymi i dostępnymi miejscami parkingowymi.

fot. materiały prasowe