Ogród modny i wygodny

Wiosna i lato to czas, kiedy chętnie spędzamy wolne chwile na świeżym powietrzu. Ponieważ przestrzeń naszych domów coraz częściej przenika się z przestrzenią ogrodu, meble zewnętrzne zaczynają powoli przypominać komplety wypoczynkowe rodem z pokoju dziennego. Dzięki najnowszym trendom w designie mebli ogrodowych, możemy urządzić prawdziwy pokój letni na świeżym powietrzu. Na co postawić, a z czego zrezygnować podczas urządzania ogrodu w tym sezonie?

Faro_aranżacja

– Najnowszym trendem jest przenoszenie wygody i przytulności salonu na tarasy. Z tego powodu widzimy duże zainteresowanie obszernymi, komfortowymi sofami i fotelami. Popularnością cieszą się również akcesoria, które do tej pory kojarzyły nam się z salonem czyli miękkie koce, poduszki, pufy, a nawet dywany outdoorowe – mówi Katarzyna Wichniarek, właścicielka poznańskich salonów meblowych Emma i House&more.

Nowością są zestawy wypoczynkowe z wyższym stolikiem, już nie tylko kawowym, ale takim, przy którym można wygodnie zjeść posiłek. Jest to propozycja dla osób ceniących komfort lub chcących połączyć funkcje wypoczynkowe mebla z funkcją kompletu jadalnego.

Bilbao_aranżacja

– Cały czas próbują przebić się na rynku meble aluminiowe z siatką. Te, które mamy w ofercie są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Są przy tym lekkie i zgrabne. Polecam je osobom, którym zależy na wysokiej jakości i trwałości – tłumaczy Katarzyna Wichniarek.

Wychodzą z mody płaskie plecionki technorattanowe, zamiast nich pojawiły się okrągłe, doskonale imitujące naturalny rattan, w kolorach szarych i brązach. Nawet w dotyku trudno poznać, że to nie naturalna plecionka. Jeśli chcemy dodać naszej werandzie lub balkonowi nieco wyrazistości możemy postawić na charakterystyczne, przypominające kokon huśtawki i podwieszane fotele. Tego typu siedziska cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku sezonów.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »