Oleśnica wieńczy dzieło – IV Konwent Stolarki

Czwarty i zarazem ostatni w tym sezonie Konwent Stolarki pod hasłem „Praktyka czyni mistrza” odbył się w Oleśnicy pod Wrocławiem. 11 i 12 kwietnia 2014 roku ponad 100 uczestników brało udział w praktycznych pokazach ciepłego montażu, a także dyskusjach na temat prawidłowej techniki osadzania stolarki oraz najczęściej popełnianych błędów. Uzupełnieniem fachowego doradztwa były merytoryczne prezentacje nowości produktowych oraz funkcjonalnych rozwiązań. Podobnie jak podczas poprzednich spotkań dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie ekspertów z kancelarii prawnej. Omówione zostały zmiany w prawie konsumenckim i niedozwolone klauzule stosowane w umowach. Patronem Generalnym tego wydarzenia była firma AIB. Organizatorzy otrzymali również wsparcie ze strony Roto, Selena, Effector, Fakro oraz Centrum Techniki Okrętowej, Klinar, Aluplast, Exte.

– Konwenty Stolarki to praktyczne szkolenia, organizowane z myślą o ekspertach, praktykach i fachowcach. Są to spotkania dedykowane osobom, które chcą wymienić się wiedzą, swoimi doświadczeniami, ale także poznawać nowe technologie i rozwiązania stosowane w produkcji i montażu stolarki. Staraliśmy się przekazać uczestnikom, jak ważną rolę odgrywa właściwy wybór okien i drzwi, a co za tym idzie budowanie zaufania i relacji na linii sprzedawca – inwestor. Motywem przewodnim praktycznej części konwentu był ciepły montaż. Chcieliśmy przekonać uczestników, że nawet najlepsze doradztwo niepoparte doskonałym wykonawstwem nie przyniesie wymiernych korzyści. Producenci, sprzedawcy, dilerzy i montażyści mogli przekonać się, na co zwracać uwagę podczas osadzania okien, aby w przyszłości uniknąć zawilgocenia ścian oraz wykwitów grzybów i pleśni wokół okien. Na kolejnych spotkaniach uczyliśmy także profesjonalnej obsługi klienta. Konwenty Stolarki były również idealną okazją do prezentacji nowości produktowych. Twórcy innowacyjnych rozwiązań pokazywali, że okna, drzwi, rolety i bramy garażowe „Made in Poland” zdobywają rynki poza naszymi granicami i z powodzeniem konkurują z zagranicznymi wyrobami – podsumował Grzegorz Cendrowski, organizator i moderator Konwentów Stolarki.

Projekt Akademia Stolarki VIP, w ramach, którego zorganizowano cztery Konwenty Stolarki w całej Polsce powstał z myślą o wymianie wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy przedstawicielami całej branży. Możliwość dyskusji producentów, dostawców komponentów, a także sprzedawców i dilerów oraz montażystów pozwoliła poznać wszystkie aspekty działalności całego sektora. Sukces akcji pokazuje, że tego rodzaju spotkania są niezwykle potrzebne i przynoszą korzyści każdej grupie zaangażowanej w proces produkcji, sprzedaży, jak i montażu stolarki.

fot. materiały prasowe