Olivia Six nominowany w konkursie Property Prize 2015

Biurowiec Olivia Six został nominowany w kategorii „Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Biurowych”. Konkursu Prime Property Prize 2015 to czwarta edycja tego plebiscytu. Zadaniem konkursu jest wyróżnienie projektów, firm oraz osobistości, których spektakularne działania wpłynęły na rozwój całej branży nieruchomości komercyjnych. Lista nominacji została przygotowana na podstawie zgłoszeń Czytelników portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl oraz prac Członków Forum Ekspertów. Uroczysta gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2015 będzie podsumowaniem pierwszego dnia V edycji Property Forum 2015, które odbędzie się w dniach 28-29 września 2015 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton.

Olivia Business Centre to nowoczesne centrum biznesowe Polski Północnej zlokalizowane w samym sercu Metropolii Gdańskiej. Tu powstaje największy projekt biurowy w Polsce, obecnie powierzchnia to 73 500 mkw., docelowo ponad 120 tys. mkw. Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 roku w tempie jednego budynku rocznie. Ukończone biurowce to: Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four oraz otwarty w maju br. Olivia Six. W kwietniu br. rozpoczęła się budowa wieżowca Olivia Star, który będzie najwyższym budynkiem centrum. W ostatnim czasie oficjalnie otwarta została przestrzeń O4, czyli akcelerator przedsiębiorczości z biurami typu instant office.

Olivia Six to smukła, szklana 18-kondygnacyjna (15 nadziemnych + 3 podziemne) bryła z najnowocześniejszą elewacją w systemie trójszybowym, spełniająca wymagania UE na 2021 r. Obniża to zapotrzebowanie na energię i koszty eksploatacyjne, podobnie jak centrale wentylacyjne wyposażone w pompy ciepła, zielony dach umożliwiający retencję wód i zagospodarowanie wód deszczowych do podlewania zieleni.  Biurowiec dostarcza ponad 17 tys. m kw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Jest w trakcie certyfikacji BREEAM EXCELLENT.

fot. materiały prasowe

Translate »