Osiedle Mickiewicza Skanska z nagrodą PIP

Firma Skanska została wyróżniona nagrodą Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) w konkursie „Buduj bezpiecznie 2015” za realizację Osiedla Mickiewicza w Warszawie. To pierwsze osiedle w Polsce budowane zgodne z wytycznymi międzynarodowej certyfikacji BREEAM, potwierdzającej zastosowanie zielonych i dobrych jakościowo rozwiązań. Skanska po raz kolejny otrzymała nagrodę PIP za wysokie standardy BHP na budowie.

Obecnie realizowany jest I etap inwestycji Osiedle Mickiewicza, w ramach którego powstanie kameralny budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do ponad 100 mkw. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania to ostatni kwartał 2016 r. Trwają roboty murowe, a jeszcze w drugiej połowie stycznia rozpocznie się montaż okien oraz roboty instalacyjne – sanitarne i elektryczne. Stan zaawansowania prac jest bliski 40%. Średnio, w ciągu dwóch tygodni powstaje jedno piętro, a dziennie jest wmurowywanych ok. 5-6 metrów sześciennych zaprawy. Osiedle Mickiewicza będzie pierwszym w Polsce i jednym z 450 w Europie, które zostanie wyróżnione certyfikatem BREEAM.

Nad całym procesem inwestycyjnym czuwa niezależny konsultant ds. BREEAM, który na bieżąco weryfikuje i rekomenduje rozwiązania, a także odpowiada za kontrolę jakości wykonania w okresie 3, 6 i 12 miesięcy po oddaniu budynku do użytkowania. Prace budowlane i instalacyjne na Osiedlu Mickiewicza są prowadzone z udziałem niezależnych specjalistów. Są oni odpowiedzialni m.in. za sprawdzanie poprawności działania wszystkich systemów budynku takich jak grzanie, oświetlenie, wentylacja, woda czy automatyka. Dodatkowo, certyfikacja BREEAM wymaga, aby materiały na budowie były składowane w ściśle określony sposób tak, aby nie narażać je na zamienne warunki pogodowe i uchronić środowisko naturalne przed ewentualnymi zanieczyszczeniami. Na budowie prowadzony jest też specjalny Plan Zarządzania Odpadami, zakładający recykling odpadów budowlanych na poziomie minimum 75%.

Oprócz kryteriów wynikających z certyfikacji, na placu budowy osiedla, ale i innych inwestycji Skanska obowiązują wewnętrzne Standardy BHP, składające się z kilkudziesięciu norm dotyczących m.in. ubioru, składowania materiałów, używania maszyn itd., a także procedury wynikające z Porozumienia dla Bezpieczeństwa, którego Skanska była inicjatorem. Normy bezpieczeństwa dotyczą osób przebywających na placach budowy. Wszyscy przechodzą odpowiednie szkolenia, a zasady BHP są restrykcyjnie przestrzegane. Dodatkowo, miejsce budowy jest odpowiednio oznakowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom postronnym. Skanska edukuje również najmłodszych, od siedmiu lat prowadząc ogólnopolską akcję „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Wcześniej Skanska otrzymała wyróżnienie Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj Bezpiecznie 2013” dla osiedla Park Ostrobramska w stolicy. Mieszkania Parku Ostrobramska były również najlepiej sprzedającymi się lokalami w Warszawie spośród nowych obiektów mieszkalnych wprowadzonych na rynek w 2012 r.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »