Pierwszy najemca w biurowcu Maraton

Firma Duni European Finance Function – specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu finansów i księgowości – podpisała umowę najmu na ponad 800 mkw. powierzchni w biurowcu Maraton w Poznaniu, realizowanym przez Skanska Property Poland.

 

Firma Duni EFF została pierwszym najemcą w Maratonie na rok przed zakończeniem inwestycji, które zaplanowane jest na IV kwartał 2016 roku. W biurowcu znajdzie zatrudnienie do 90 pracowników Duni.

 

„Duni EFF Sp. z o.o. to trzecia spółka Grupy Duni obecna w Poznaniu, która w 2015 roku świętowała 10 rocznicę swojego istnienia. Budynek Maraton wpisuje się w zieloną ideologię firmy, dla której balans między biznesem i ochroną środowiska jest bardzo ważny. Dzięki współpracy z firmami Skanska i JLL chcemy osiągnąć ten cel pod koniec 2016 roku”, mówi Jacek Roztoczyński odpowiedzialny za proces negocjacji umowy. W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy najemcę wspierała firma JLL.

Maraton zaoferuje ok. 25 000 mkw. powierzchni najmu. Będzie składał się z sześciu pięter oraz dwóch kondygnacji podziemnych z 300 miejscami parkingowymi, 12 punktami ładowania samochodów elektrycznych oraz infrastrukturą dla rowerzystów, w tym prysznicami oraz stacją naprawy jednośladów. Projekt wyróżnią porośnięte trawą tarasy na dachach oraz otwarte patio, na którym zaznaczony zostanie przebieg dawnych fortyfikacji Twierdzy Poznań.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »