Ponowne otwarcie „The Hotel Darmstadt – soon to be greet”

Po zakupie nieruchomości hotelowej położonej w niemieckim Darmstadt tegorocznej wiosny spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG poinformowała o ponownym otwarciu hotelu pod nazwą „The Hotel Darmstadt”. Zarządzanie tym trzygwiazdkowym hotelem konferencyjnym Eco-Lifestyle powierzono spółce Cycas Hospitality.

Hotel rozpoczął przyjmowanie pierwszych gości z początkiem września. W ten sposób najświeższa transakcja zakupu hotelu ma już swój wkład w wysokość przychodów inwestującej w nieruchomości spółki deweloperskiej. W ramach rocznego programu rewitalizacji hotel – nie przerywając swojej działalności – zostanie dostosowany do nowej marki Accor „greet”, a jesienią 2020 roku będzie repozycjonowany na rynku.

Pierwszy hotel tej nowej, niestandardowej i spełniającej zasady zrównoważonego rozwoju marki Economy należącej do Grupy został otwarty we wrześniu, we francuskiej miejscowości Beaune. Hotel w Darmstadt jest pierwszym hotelem „greet” w Niemczech.

“Nawiązując współpracę ze spółkami Cycas i Accor, zyskaliśmy renomowanych partnerów wspierających nas w ponownym wejściu na niemiecki rynek hotelarski. Po otwarciu pierwszego hotelu Novotel w Budapeszcie w 1982 roku, otwieramy teraz nasz drugi obiekt we współpracy z Accor. Naszym celem jest przekształcenie istniejącego projektu w nowoczesny hotel i centrum konferencyjne. Udało nam się dobrać doskonały zespół i znaleźć odpowiednią markę, które umożliwią nam osiągnięcie założonego celu. Z niecierpliwością czekam na postępy, jakie poczynimy w ciągu roku, świadcząc jednocześnie najwyższej jakości usługi dla wszystkich naszych gości”, mówi Prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch.

Warimpex prowadzi działalność w Niemczech od wielu lat i dobrze zna niemiecki rynek hoteli konferencyjnych z wcześniejszych projektów realizowanych w Berlinie i Monachium. Hotel angelo w Monachium został otwarty w 2008 roku i sprzedany w 2013, natomiast andel’s Hotel w Berlinie został otwarty w 2009 roku i sprzedany w 2015.

„Rewitalizacja istniejących budynków hotelowych opiera się na dwóch głównych założeniach. Po pierwsze umożliwia nam szybkie generowanie przepływów pieniężnych. Po drugie jesteśmy przekonani, że jest to właściwy krok na drodze do nowoczesnego zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z zasadą: „Wykorzystaj, to co masz i zamień w coś lepszego”, wyjaśnia Franz Jurkowitsch.

Firma ma ponadto udokumentowane doświadczenie w realizacji projektów łączących powierzchnie biurowe z hotelowymi i zamierza je wykorzystać do pozycjonowania The Hotel Darmstadt na rynku. „Warimpex należy do wiodących spółek deweloperskich w Europie i cieszy się ustabilizowaną pozycją na rynkach środkowoeuropejskich. Dlatego bardzo cieszymy się z naszego pierwszego wspólnego projektu i wykorzystamy nasze doświadczenie, aby wdrożyć wizję wielofunkcyjnego ‚Working Hotel’. Bliskość portu lotniczego we Frankfurcie, dobre krajowe i regionalne połączenia z siecią kolejową, a także silna pozycja miasta jako jednego z wiodących ośrodków technologicznych w Europie, przesądzają o doskonałym położeniu Darmstadt”, uważa Matt Luscombe, Chief Executive Officer spółki Cycas Hospitality.

The Hotel Darmstadt – aktualna i przyszła oferta Na niemal 16 800 m² powierzchni użytkowej tego hotelu konferencyjnego mieści się 327 pokoi hotelowych, centrum fitness o powierzchni 150 m², 26 sal seminaryjnych i konferencyjnych oraz powierzchnie biurowe i 220 miejsc parkingowych. W hotelu znajduje się także restauracja „The Market”.

Odpoczynek i możliwość uprawiania aktywności fizycznych na świeżym powietrzu umożliwia park o powierzchni 5 000 m2 znajdujący się na wewnętrznym dziedzińcu hotelu. Marka greet hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, co znajduje odzwierciedlenie w rewitalizacji istniejących budynków i obiektów oraz stosowaniu ekologicznych produktów w całym hotelu. Autentyczność, wspólnota i otwartość są częścią filozofii marki greet, dlatego też centralnymi punktami jest wspólna przestrzeń i bar zlokalizowane w hotelowym lobby o powierzchni 1 000 m2. W położonym na tej samej nieruchomości, przebudowanym centrum szkoleniowym Telekomu jeszcze w tym roku zostaną urządzone biura i elastyczne przestrzenie do pracy w systemie co-workingu, co ma służyć jak najlepszemu wykorzystaniu centralnej lokalizacji i bliskiego położenia wiodących firm technologicznych. Na 2 000 m2 powierzchni przeznaczonej na organizację konferencji i imprez mieści się 26 sal konferencyjnych i seminaryjnych położonych na dwóch z pięciu kondygnacji, jedna duża sala audytoryjna mieszcząca do 170 osób oraz 220 miejsc parkingowych. Należący do hotelu teren o powierzchni 29 000 m2 oferuje wystarczającą ilość rezerwowego miejsca pod realizację dodatkowych powierzchni biurowych i użytkowych na najwyższym poziomie.

Warimpex już wkrótce zacznie wykorzystywać potencjał rozwojowy kolejnych budynków. The Hotel Darmstadt – historia i infrastruktura Hotel został otwarty w 1988 roku, a w 2009 został po raz ostatni poddany kompleksowemu remontowi. Do lipca 2018 roku był prowadzony przez spółkę-córkę Telekomu „Commundo” jako jeden z sześciu niemieckich hoteli konferencyjnych, po czym zamknięto go w lipcu 2018. Obiekt jest położony w dzielnicy Telekomu, największej dzielnicy biurowej w regionie. Darmstadt – miasto nauki – w 2018 roku zostało po raz czwarty z rzędu wyróżnione przez pismo „Wirtschaftswoche” jako miasto przyszłości nr 1 w Niemczech.

fot. materiały prasowe

Translate »