Przedpokój – praktycznie i estetycznie

Śnieg, błoto albo resztki soli drogowej w przedpokoju – tak wygląda nasza zimowa codzienność. Jednak nie tylko podczas zimy podłoga w holu wejściowym jest wystawiana na liczne próby, dlatego najlepiej sprawdzają się w tym pomieszczeniu ceramiczne płytki podłogowe. Grupa Paradyż proponuje kolekcje, w których najwyższej jakości wzornictwo idzie w parze z funkcjonalnością i wysokimi parametrami technicznymi.

To właśnie w przedpokoju krzyżują się strefy komunikacyjne i panuje w nim wzmożony ruch!  Dlatego więc podłoga w tym pomieszczeniu musi być odporna na zabrudzenia błotem pośniegowym czy ścieranie wnoszonym z zewnątrz piaskiem. Niezależnie od sezonu i pogody za oknem, odpowiedni wybór płytek ceramicznych zagwarantuje nam, estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości wejście do mieszkania czy domu. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Wysoki wskaźnik PEI (klasa ścieralności), antypoślizgowa powierzchnia, odporność na zabrudzenia oraz łatwość pielęgnacji. Warto pamiętać o cokołach przypodłogowych, które dodatkowo chronią ściany.

obsidiana

Obsidiana

Obsidiana to minimalistyczna kolekcja inspirowana wyjątkowo wytrzymałą skałą pochodzenia wulkanicznego. We współczesnym domu, kolekcja Obsidiana nada wnętrzu industrialnego stylu, nawiązującego do najnowszych trendów. Do wyboru dwie uniwersalne kolorystyki: grafitowa i szara. Warto zwrócić uwagę na głęboko strukturalną i niejednolitą powierzchnię płytek, na której nie będzie widać codziennych zabrudzeń.

cortada

 

Cortada

Cortada udowadnia, że odzwierciedlenie piękna naturalnego drewna w ceramicznym materiale szkliwionego gresu jest możliwe. Ta wielkoformatowa kolekcja dostępna jest w dwóch kolorystykach – bianco i grafit. Oprócz gładkiej płytki bazowej, wybrać można strukturalną o geometrycznym, linearnym wzorze i futurystycznym charakterze. Duże, rektyfikowane płytki z minimalną fugą, uzupełnione długimi cokołami  sprawdzą się w każdym przedpokoju.

explorer

Explorer

Kolekcja Explorer dostępna jest w dwóch kolorach – surowej, kamiennej szarości lub w jasnym beżu. Inspiracją do jej stworzenia był naturalny trawertyn, czyli osadowa, porowata skała wapienna. Przy dużych powierzchniach bardzo efektowanie wyglądać będzie połączenie dwóch formatów płytek: kwadratowych i prostokątnych. Można je także uzupełnić ciętymi  mozaikami. Będą dobrze wyglądały również  na ścianie – we wnęce z wieszakami lub jako rama dużego lustra – co w przedpokoju jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

surazo

 

Surazo
Surazo to nazwa silnego, zimowego wiatru występującego w Brazylii.  Inspirowane nim płytki są równie mocne w swoim charakterze i dynamicznym rysunku. Zaklęte w kamiennym królestwie bogactwo mikrostruktur, ujawnia swoje piękno tylko wnikliwym oczom. Dostępne w dwóch neutralnych kolorystykach – srebrnym i piaskowym. Uniwersalny i wygodny format, 45 x 45 cm, sprawdzi się w przedpokojach o różnym metrażu i układzie.

fot. materiały prasowe

Translate »