Red Embedded uruchomi centrum usług badań i rozwoju we Wrocławiu

Red Embedded, brytyjska firma dostarczająca wysokiej klasy usługi doradztwa IT w zakresie badań i rozwoju na rzecz branży telewizji cyfrowej, podjęła decyzję o uruchomieniu w Polsce swojego centrum badań i rozwoju (R&D – Research and Development).

Siedzibą nowej jednostki Red Embedded będzie Silver Tower we Wrocławiu, w którym pracę znajdzie 40 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Chris Thornborrow, dyrektor generalny Red Embedded w Polsce, komentuje: „W związku z dynamicznym rozwojem firmy podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowego centrum badań i rozwoju. Szukaliśmy na całym świecie najbardziej obiecujących lokalizacji, z szerokim dostępem do wykwalifikowanej, doświadczonej kadry z dobrą znajomością języków obcych oraz rozwiniętą infrastrukturą – transportową i biurową. Liczyła się również bliskość kulturowa. Wrocław od początku był na liście naszych faworytów”.

katarzyna krokosińska jll kadr Firma JLL wspierała Red Embedded w procesie wyboru lokalizacji oraz negocjowaniu warunków najmu. Katarzyna Krokosińska z JLL informuje: „Dla Red Embedded liczyła się bardzo dobra lokalizacja i możliwość szybkiego uruchomienia biura. Nowoczesny budynek Silver Tower spełnił wszystkie te wymagania, a bliskość dworca kolejowego i jednej z głównych miejskich arterii oraz dostęp do środków transportu publicznego to wielkie atuty dla pracowników firmy”.

Wrocław jest jedną z wiodących w Europie Środkowo – Wschodniej lokalizacji pod inwestycje z obszaru zaawansowanych usług dla biznesu, z mocną specjalizacją w obszarze projektów R&D. Miasto znajduje się również na liście najlepszych na świecie lokalizacji pod projekty outsourcingowe zajmując 62 pozycję w rankingu Tholons. Z danych ABSL wynika, że centra usług dla biznesu z kapitałem zagranicznym zatrudniają w stolicy Dolnego Śląska ok. 23 700 specjalistów. Wzrost branży we Wrocławiu generują zarówno firmy rozwijające swoje istniejące jednostki, jak i nowi inwestorzy, którzy tworzą tu wysokiej jakości, długoterminowe miejsca pracy.

fot. Silver Tower / Maćków Pracownia Architektury / materiały prasowe