Rewolucyjne odkurzacze przemysłowe Husqvarna

W trakcie wykonywania prac remontowych, czy wyburzeniowych wytwarzane są duże ilości pyłu, szlamu i ścieru. Analogicznie, tak jak powietrze zatrute smogiem jest szkodliwe dla organizmu ludzkiego, tak samo pył budowlany stanowi olbrzymie zagrożenie. Husqvarna Construction stworzyła linie maszyn, które przeznaczone są do usuwania zanieczyszczeń z otoczenia budowlanego. Rewolucyjne rozwiązania pozwalają zapewnić najwyższe standardy pracy.

W czasie występowania smogu w atmosferze synoptycy mówią o zbawiennym działaniu deszczu i wiatru, które oczyszczą powietrze z zanieczyszczeń. Urządzenia Husqvarna prócz pracy w najwyższej kategorii wydajności wyposażone są w filtry HEPA. Jest  to skrót od angielskiego High Efficiency Particulate Air filters, czyli wysokosprawne filtry cząstek stałych. Norma HEPA (EN 1822-1) dzieli się na kilka poziomów (E10 do H14), w zależności od skuteczności filtrowania. Husqvarna używa filtrów poziomu H13, zdolnych oddzielić 99,95% cząstek stałych wielkości od 0,15 do 0,30 μm. Cząstki tej wielkości są najtrudniejsze do wyłapania. Cząsteczki pozostają długo w powietrzu i są szkodliwe dla zdrowia. Mogą przedostać się głęboko do płuc i przyczynić się do wielu chorób układu oddechowego. Jednym z najlepszych sposobów kontroli zapylenia jest użycie wody lub zastosowanie urządzeń wyposażonych w filtry  wychwytujące najniebezpieczniejsze cząstki pyłów. Tam, gdzie to możliwe, należy podczas cięcia czy wiercenia używać tyle wody, aby związać pył bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Celem zapewnienia najwyższych standardów i komfortu pracy firma Husqvarna Construction wprowadziła na rynek maszyny, które wyposażone zostały w system kontroli pyłu i ścieru, wszystkie pracujące w klasie H – najwyższej wydajności, wyposażone w filtry HEPA H13  gwarantujące  maksymalną wydajność i  bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy.

Innowacyjne rozwiązanie – maszyny do usuwania pyłu i ścieru

Oferta maszyn Husqvarna do usuwania pyłu i ścieru uwzględnia wszelkie potrzeby i zastosowania w branży budowlanej – kompaktowe urządzenia z silnikami jednofazowymi 230 V to S-Line. Lekkie, turbinowe odkurzacze pracujące z wykorzystaniem efektu „cyklonu” wyposażone w trwały filtr stożkowy wielorazowego użytku o dużej powierzchni filtrującej, dedykowane są do pracy na sucho. Wyposażone są rękaw foliowy na odessany pył to połącznie zapewniające trwałość i niezawodność urządzeń. W zależności od oczekiwanej wydajności do wyboru są trzy urządzenia, jedno, dwu lub trzy turbinowe. Prosta konstrukcja, łatwa obsługa i możliwość opróżniania odkurzaczy bez ich otwierania gwarantuje czystą pracę i trwałość urządzeń. Długowieczność sprzętu zapewnia umiejscowienie silników za wszystkimi filtrami. Bardzo istotną cechą jest również wyposażenie odkurzaczy w filtr HEPA H13. Urządzenia S-line to doskonały wybór przy wierceniu, cięciu, szlifowaniu betonu niewielkimi maszynami takimi jak, wiertnice, ręczne przecinarki do betonu, małe szlifierki do posadzek, szlifierek tynków gipsowych itp.

T-Line

Odkurzacze przemysłowe przeznaczone do dużych projektów wymagających odprowadzania dużych ilości pyłu to Husqvarna T-Line. Maszyny te radzą sobie z trudnymi do wyłapania cząstkami, w tym z pyłem o różnym składzie, powstałym podczas szlifowania i wyburzania. Trójfazowe silniki o dużej mocy wytwarzają skuteczny strumień powietrza niezbędny do obsługi szlifierek przemysłowych wszelkiego typu, a także systemów odkurzania miejscowego i centralnego, stosowanych w budownictwie. Systemy filtrów przeznaczone do intensywnej pracy pochłaniają pył w trzech etapach, zaczynając od największych cząstek, a kończąc na najdrobniejszych, co daje im dużą wydajność zbierania i zapewnia trwałość filtrów. Wyposażone w standardowo montowane filtry HEPA H13, których zadaniem jest niewpuszczanie do otoczenia najdrobniejszych frakcji pyłu krzemionkowego, które mogą unosić się w powietrzu. Tak jak odkurzacze S- Line wyposażone w zewnętrzny, workowy system gromadzenia  odpadów zapewniają czystą ich wymianę bez rozkładania maszyny.

Do prac na mokro – odkurzacz W 70P

Odkurzacz przemysłowy Husqvarna W-Line przeznaczony jest do najcięższych prac, jakie może wykonywać odkurzacz przemysłowy do szlamu i ścieru. Tam, gdzie większość odkurzaczy do pracy na mokro radzi sobie tylko z odprowadzaniem wody, Husqvarna  W-Line stworzony został  do pracy ze ścierem betonowym, olejami i chłodziwami do maszyn. 70 litrowy zbiornik na szlam z zabezpieczeniem przed przelaniem, dający możliwość  pracy w systemie ciągłym. Wyposażony w pompę pozwalającą podczas zasysania jednocześnie przepychać ścier na wysokość 10 metrów w pionie lub na 200 metrów w poziomie. Wysokiej jakości, trwałe, wydajne i bezproblemowo pracujące maszyny W-Line zyskują status współczesnych klasyków. Dzięki wykorzystaniu  najwyższej jakości podzespołów ze stali nierdzewnej, systemu 3-stopniowej filtracji oraz dużego przepływu ścieru sięgającemu ponad 250 l/min, odkurzacze W-Line zapewniają nieprzerwane odprowadzanie ścieru przez cały dzień. Po wyposażeniu w opcjonalny filtr HEPA H13 mogą być także sporadycznie wykorzystywane do usuwania pyłu. Filtr wstępny ze stali nierdzewnej, system zabezpieczający przed przepełnieniem i zalaniem turbiny to cechy pozwalające pracować urządzeniu bezawaryjnie przez długi czas.

A może by tak oczyścić powietrze?

Uzupełnieniem linii S jest Husqvarna A-Line obejmująca jedne z najnowocześniejszych przenośnych oczyszczaczy powietrza na rynku. Dzięki nim wzrasta bezpieczeństwo pracy i możliwe jest sprostanie bardziej wyśrubowanym normom bezpieczeństwa. Kompaktowa konstrukcja to łatwy transport urządzeń. Dzięki bezpiecznemu systemowi filtracji oraz budowie dostosowanej do użycia filtrów HEPA H13, oczyszczacze powietrza zapewniają powietrze ISO 5 klasy 100, o najwyższej jakości, niezależnie od tego, czy są używane do pyłu betonowego, drobnego pyłu powstałego w czasie piaskowania czy pyłu gipsowego. Urządzenia sygnalizują zapchanie lub uszkodzenie filtra, wyposażone w dwa biegi pozwalające dobrać prędkość przepływu powietrza do warunków pracy wraz z opcją podłączenia przewodu do wylotu powietrza. Chcąc zadbać o zdrowie należy tak dobrać ilość urządzeń aby powietrze wymieniane było co najmniej 6 do 10 razy na godzinę.

fot. Husqvarna