Rusza budowa II etapu osiedla Jutrzenka we Wrocławiu

FB Antczak wybuduje 119 mieszkań w ramach drugiego etapu osiedla Jutrzenka we Wrocławiu. Inwestycję realizuje Grupa Deweloperska Ancona.
Osiedle Jutrzenka powstaje w dzielnicy Krzyki, w obrębie Kleciny i Klinu Klecińskiego. W ramach zakończonego już pierwszego etapu wybudowanych zostało 108 mieszkań. Drugi etap obejmuje 119 mieszkań w czterokondygnacyjnym budynku o łącznej powierzchni użytkowej 7,5 tys. mkw. Zakończenie prac budowlanych planowane jest w czwartym kwartale 2022 roku, a klienci będą mogli zamieszkać w lokalach z początkiem 2023 roku.
Osiedle zostało zaprojektowane przez zespół biura Dziewoński, Łukaszewicz Architekci, który inspirował się funkcjonalnością architektury skandynawskiej. Powstaną mieszkania o zróżnicowanym metrażu (od 42 do 126 mkw.) i układzie (od funkcjonalnych 2-pokojowych lokali po przestronne 5-pokojowe apartamenty). Będą wśród nich także wyjątkowe mieszkania dwukondygnacyjne o wysokości 2,66 m z dostępem do zielonych ogrodów. Budynek będzie przystosowany do montażu instalacji fotowoltaicznej.
fot. materiały prasowe