M7 Real Estate zakupiło dwa budynki w aglomeracji śląskiej

M7 Real Estate, w imieniu swojego funduszu M7 CEREF II Fund, zakupiło od 7R dwa budynki logistyki miejskiej (portfolio „DUO”).

DUO portfolio składa się z dwóch budynków magazynowych zlokalizowanych w Siemianowicach Śląskich i Sosnowcu na Górnym Śląsku. Portfel DUO to łącznie ponad 22 500 mkw GLA.

Nieruchomość w Siemianowicach Śląskich, wybudowana w 2018 roku, to magazyn klasy A, zlokalizowany przy drodze krajowej nr 94 na terenie Siemianowice Business Park, z dostępem do autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S86 i S1, zapewniających dogodną komunikację w regionie Górnego Śląska. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliskość centrum Siemianowic Śląskich, Bytomia, Czeladzi i Katowic. Magazyn jest wynajęty dwóm najemcom.

Nieruchomość w Sosnowcu, wybudowana w 2015 roku, to budynek biurowo-magazynowy położony 1,2 km od drogi ekspresowej S86, z połączeniem z centrum Sosnowca oraz wszystkimi miastami Śląskiego Obszaru Metropolitalnego. Budynek oferuje wygodne rozwiązania dla pracowników i najemców. Magazyn jest wynajęty. Ze względu na urbanistyczny charakter magazynu, część biurową i showroom wynajmują również firmy nie zajmujące bezpośrednio powierzchni magazynowej.

Strategia inwestycyjna funduszu M7 CEREF II polega na pozyskiwaniu nieruchomości biurowych, magazynowych i logistycznych typu „value-add” i „core +” znajdujących się w Polsce, na Węgrzech i w Chorwacji. Zespół inwestycyjny Avison Young doradzał sprzedającemu jako agent wyłączny w przebiegu transakcji. Kancelaria SSW świadczyła usługi doradcze dla sprzedającego, natomiast kupujący korzystał z usług kancelarii Allen&Overy.

fot. materiały prasowe

Translate »