Spaces rozdaje karty w Krakowie

Spaces, globalny koncept wywodzący się z Holandii, oferujący rozwiązania z obszaru elastycznego miejsca pracy i coworkingu, wynajął blisko 2 600 mkw. powierzchni w historycznym budynku Fabryka Kart w Krakowie. Spaces działa obecnie w 25 krajach na 6 kontynentach. Oferuje  przestrzenie dostosowane do specyficznych potrzeb swoich klientów, którzy mogą wynająć zarówno biurko na godziny, salę spotkań, jak i większe moduły biurowe dostępne w formule 24/7. Wyróżnikiem marki jest przynależności do grupy IWG, dzięki której klienci Spaces mogą bezpłatnie korzystać z ponad 3000 biur na całym świecie.

„Kraków jest trzecią, po Warszawie i Wrocławiu, lokalizacją w Polsce, gdzie zdecydowaliśmy się na otwarcie biura Spaces. Powodów jest kilka. Po pierwsze, jest to drugi największy hub biurowy w kraju, z ogromnymi perspektywami dla rozwoju sektora elastycznych przestrzeni do pracy, w którym zapotrzebowanie na biura flex rośnie z roku na rok. Dodatkowo, lokalizacja w historycznym, całkowicie zrewitalizowanym budynku o industrialnym charakterze idealnie wpisuje się w strategię firmy Spaces, której wyróżnikiem są niebanalne powierzchnie z ciekawym designem”, mówi Klaus Koponen, dyrektor regionalny Spaces na Polskę i Finlandię.

Budynek przy ul. Cieszyńskiej w Krakowie, projektu Jana Burzyńskiego, został wzniesiony w latach 1921-1922, a od 1972 roku do 2013 roku mieściła się w nim fabryka kart. W 2017 roku rozpoczęła się kompleksowa rewitalizacja i modernizacja obiektu, którego bogata historia oraz niepowtarzalna architektura sprawiają, że będzie to jedyny w swoim rodzaju biurowiec na krakowskim rynku nieruchomości.

„Miejsce o tak wyjątkowej historii to duży atut naszego projektu. Jeżeli dodamy do tego przemysłowy charakter budynku z dużymi loftowymi oknami połączony z wysokim standardem wykończenia wnętrz, to otrzymamy unikatowy projekt na mapie Krakowa. Cieszę się, że wyjątkowy potencjał budynku został doceniony przez firmę Spaces, która zdecydowała się wynająć cały budynek”, komentuje Jan Polak, prezes zarządu Trefl Kraków.

„JLL od początku wspiera IWG we wprowadzaniu marki Spaces do naszego kraju. Ogromnie się cieszę, że wspólnie podbijamy kolejny rynek dzięki otwarciu pierwszego Spaces w Krakowie. Industrialny charakter budynku idealnie koresponduje ze specyfiką elastycznych powierzchni do pracy oraz potrzebami użytkowników takich biur. Innowacyjne start-upy i freelancerzy często poszukują oryginalnych i niepowtarzalnych miejsc, które odzwierciedlają kulturę ich firm i stanowią wizytówkę biznesu. Fabryka Kart jest w tym przypadku strzałem w dziesiątkę”, dodaje Joanna Tomala, Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.

fot. materiały prasowe