Sprzedaż Centrum Handlowego Sfera w Bielsku-Białej

Centrum Handlowe Sfera to obiekt wielofunkcyjny zlokalizowany w centrum Bielska-Białej, na Podbeskidziu, w południowej części kraju. Ze względu na centralną lokalizację w sercu miasta obiekt ten stał się dla mieszkańców ważnym miejscem spotkań. Firma Cushman & Wakefield doradzała firmie CBRE Global Investors przy zakupie Centrum Handlowego Sfera o powierzchni 61 900 mkw. w Bielsku-Białej.

Centrum Handlowe Sfera jest dominującym w regionie centrum handlowym. Została wybudowana w dwóch etapach, ukończonych w 2001 r. i 2009 r. Oferuje ok. 61 878 mkw. powierzchni najmu brutto (GLA) na trzech piętrach w części handlowej.

Dzięki zawartej transakcji firma CBRE Global Investors będzie dysponować już sześcioma centrami handlowymi o powierzchni ponad 239.000 mkw. (GLA).

Grzegorz Ryszka, Dyrektor Działu Transakcyjnego w CBRE Global Investors, powiedział: „Nabycie CH Sfera świadczy o zainteresowaniu naszej firmy zakupem centrów handlowych o silnej pozycji na atrakcyjnych rynkach odnotowujących wzrost gospodarczy. Chcemy w dalszym ciągu pozyskiwać nowych najemców, zwłaszcza znane marki modowe, w celu realizacji planów związanych z podnoszeniem wartości i wzrostem czynszów w krótkiej perspektywie”.

Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor w sekcji nieruchomości handlowych w Grupie Rynków Kapitałowych w firmie Cushman & Wakefield, powiedziała: „CH Sfera jest wiodącym i renomowanym centrum zakupowym na południu Polski z kompleksową ofertą dla klientów. Jej sprzedaż oraz kilka innych dużych transakcji zawartych w tym roku w Polsce pozwalają przypuszczać, że bieżący rok będzie rekordowy pod względem wolumenu transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości handlowych”.

W transakcji CBRE Global Investors reprezentowały firmy Cushman & Wakefield, Linklaters i CBRE Building Consultancy.

fot. materiały prasowe