Symbole i Eurosymbole 2014 rozdane!

W Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta gala wręczenia Symboli i Eurosymboli za rok 2014.
Już czwarty rok z rzędu redakcja “Monitora Rynkowego” w “Dzienniku Gazecie Prawnej”, a od tego roku także “Monitora Biznesu” w “Rzeczpospolitej”, wyróżnia Symbolami najbardziej twórcze, dynamiczne podmioty, funkcjonujące w różnych sferach życia publicznego.

Począwszy od świata nauki, poprzez gospodarkę, medycynę, na szeroko pojętych usługach kończąc. Obok prawdziwych potentatów, firm o światowej renomie i globalnym zasięgu działania, finalistami programu stają się również mniej znani, stosunkowo niewielcy reprezentanci swoich branż. Choć różnią się potencjałem ekonomicznym, wielkością załóg, sposobami i siłą oddziaływania na rzeczywistość, wspólnym dla nich mianownikiem jest nowatorski stosunek do realizowanych zadań, znakomita organizacja pracy, dbałość o wysokie standardy funkcjonowania. W ich przypadku twierdzenie, że fundusze europejskie służą modernizowaniu Polski nie jest zwrotem czysto retorycznym. W zdobywaniu środków zewnętrznych, w zamienianiu ich na trwałe dobro społeczne laureaci Symbolu również są liderami.

Listopadowa gala była, jak zwykle, spotkaniem najlepszych i najprężniej rozwijających się firm i instytucji. Otwierając ją, redaktor naczelny “Monitora Rynkowego” i “Monitora Biznesu”, Jakub Lisiecki podkreślił wyjątkowość gości oraz znaczenie tego, co tworzą i w jaki sposób wpływają na postęp w rozmaitych sferach aktywności ludzkiej.

Program i jego laury to wyraz docenienia dokonań, wyobraźni, pomysłowości nagrodzonych, ale też forma budowania ich pozytywnego wizerunku, upowszechniania wiedzy o tym, co dobre i odkrywcze. To, że spełnia on ów ambitny cel potwierdził profesor Jacek Koronacki, dyrektor Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, wyróżnionego kolejny raz EuroSymbolem Innowacji. Gdy w zeszłym roku placówka po raz pierwszy po niego sięgnęła, ogólnokrajowy szum medialny znacząco spopularyzował jej wybitne, naukowe osiągnięcia.

Rozwój Biznesu, to jedna z najważniejszych kategorii tego wieczoru. Nagrodę w tej dziedzinie otrzymała Grupa WGN za ogromny rozwój, niezależny od warunków gospodarczych, a także za stałą poprawę wyników. W imieniu Grupy WGN zaszczytne wyróżnienie odebrał prezes Leszek Michniak.

Gościem specjalnym była Izabela Trojanowska, która swoim występem uświetniła zakończenie gali.

fot. archiwum PJ

Translate »