Te kropki to wykończenie idealne

To, że instalacje grzewcze czy wentylacyjne spełniają pewne określone funkcje z punktu widzenia budynku i jego użytkowników, nie znaczy, że nie mogą być wykończone w sposób estetyczny.  Aby problem wystających główek gwoździ montażowych załatać dosłownie i w przenośni, Paroc wprowadził nowe, samoprzylepne łatki PAROC Hvac Dots.

To wygodne  rozwiązanie dla popularnego w ostatnich latach trendu w projektowaniu wnętrz, jakim jest styl industrialny i loftowy.

PAROC Hvac Dots umożliwia przykrycie gwoździ montażowych. Samoprzylepne łatki dostępne są w rolkach i można je nakładać bezpośrednio na główki gwoździ, dociskając delikatnie szpachelką. Ta szybka i schludna metoda pozwala uzyskać gładką, równą i szczelną izolację, bez ryzyka kondensacji. Każdą pojedynczą kropkę możemy bez problemu odkleić z arkusza i nałożyć w interesującym nas miejscu.

Aby zakryć główki gwoździ podczas montażu lamelowych mat izolacyjnych z pokryciem AluCoat, wykonawcy jeszcze do niedawna musieli odrywać kawałki folii lub wycinać pojedyncze fragmenty nożem lub nożyczkami, a następnie przyklejać je na każdą z główek. Wadą takich okrągłych „plastrów” były często poszarpane brzegi lub niedostateczna przyczepność, co w rezultacie przekładało się na bąble powietrzne i nierówną powierzchnię, a w konsekwencji – ryzyko wnikania wilgoci do wnętrza izolacji.

Dodatkową zaletą PAROC Hvac Dots jest ograniczenie ilości odpadów montażowych na placu budowy, co pozwala między innymi oszczędzić czas podczas prac porządkowych.

fot. materiały prasowe

Youtube

https://youtube.com/embed/ZHK7OUS_6kM