Transfer Multisort Elektronik ma nową siedzibę na Pomorzu

Dynamicznie rozwijający się polski dystrybutor komponentów elektronicznych i elektrotechnicznych zdecydował się rozwinąć swoją działalność i przeniósł swój oddział w północnej Polsce. TME wynajęło ponad 350 m kw. powierzchni biurowej w kompleksie Sportowa Centrum w Gdyni.

Działające od 1990 r. TME jest pokoleniową firmą rodzinną, która z biegiem lat przekształciła się z małego sklepu z elementami elektronicznymi w międzynarodową organizację o globalnym zasięgu. W 1997 r. wybudowano obecne centrum logistyczne w Łodzi, które z biegiem lat było już kilkukrotnie powiększane. W 2018 r. otworzony został nowoczesny biurowiec – siedziba firmy, którego fasadę zdobi 13 tysięcy punktów świetlnych LED RGB. TME jest jednym z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Ma w ofercie ponad 250 000 elementów elektronicznych od ponad 950 znanych, światowych producentów, które dystrybuuje aż do 144 krajów. Na świecie działa 10 spółek zależnych m.in. w Chinach, Czechach, Słowacji, Rumunii, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Oddział na Pomorzu to nie jedyna inwestycja TME w kraju. W najbliższym czasie rozpocznie się także budowa nowego centrum logistycznego w Rzgowie.

– Już teraz wysyłamy blisko 5000 paczek dziennie, a nowe centrum logistyczne pozwoli znacząco zwiększyć nasze możliwości dystrybucyjne. W ramach pierwszego etapu projektu powstanie hala o powierzchni 18 200 metrów kwadratowych – powiedział Andrzej Kuczyński, TME. – Inwestycja jest niezbędna, ponieważ intensywnie rozwijamy się m.in. na rynkach azjatyckich, np. w Indiach, a nowo otwarta spółka w Chinach ułatwiła nam dotarcie do klientów z Państwa Środka. Mamy też ambitne plany dotyczące Stanów Zjednoczonych.

Sportowa Centrum to kompleks biurowy klasy A, o łącznej powierzchni 6 200m kw. Budynek C, w którym powierzchnię biurową wynajęła firma TME, ma 6 kondygnacji naziemnych i 2 poziomy parkingu podziemnego. Dogodne położenie Sportowa Centrum, zaledwie 2 km od centrum Gdyni oraz zlokalizowane w pobliżu przystanki autobusowe oraz przystanek SKM-Redłowo i PKM-Stadion tuż przy budynku, wpływają pozytywnie na jego wizerunek. Wysoki standard budynku wyznaczają nowoczesne rozwiązania, m.in. system wentylacji i klimatyzacji, nowoczesne instalacje telekomunikacyjne oraz kontrola dostępu do wszystkich pomieszczeń budynku. Innym atutem jest niespotykana na rynku trójmiejskim podwójna elewacja, która sprawia, że obiekt wyróżnia się na tle innych w regionie. Właścicielem kompleksu jest spółka Sportowa Centrum.

– Zaangażowanie w projekt Knight Frank było bardzo dobrą decyzją. Znajomość rynku lokalnego, profesjonalne podejście i doradztwo ze strony KF przekłada się na satysfakcjonujący postęp w komercjalizacji obiektu. Firma TME znakomicie wpisuje się w profil najemców w kompleksie. – powiedział Marek Kluba, prezes Sportowa Centrum Sp. z o.o.

W procesie poszukiwania biura i negocjacji warunków umowy Najemcę reprezentowała firma doradcza z Gdańska – Querco Property, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych.

– To już drugi najemca, który przy wsparciu Querco Property zdecydował się związać ze Sportowa Centrum. Najnowszy obiekt kompleksu, budynek C nie tylko zachwyca efektowną elewacją, która idealnie wpisuje się w marynistyczny gdyński klimat, ale również najwyższym standardem wykończenia powierzchni, zapewniając najemcom komfort i efektywność przestrzenną zarazem. – komentuje Filip Chrzanowski, dyrektor działu Office Querco Property. Właściciela reprezentowała firma Knight Frank.

– Cieszymy się, że zainteresowanie kompleksem nie ustaje. To już nasza 11 transakcja w Sportowa Centrum, a kolejne są w toku. Najemcy doceniają nowoczesny projekt, możliwość otwierania okien oraz brak współczynnika powierzchni wspólnych. Nie bez znaczenia jest rozwój tej części Trójmiasta i jego atrakcyjność pod kątem usług, dostępności różnorodnych punktów gastronomicznych, komunikacji miejskiej, bliskości centrum handlowego Riviera oraz dodatkowych udogodnień w postaci stojaków do rowerów i pryszniców dla cyklistów. – powiedziała Joanna Gomułkiewicz, starszy negocjator w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych w Knight Frank.

fot. materiały prasowe