Turniej Rugby Plażowego w Manufakturze

Czy w rugby da się grać na plaży? Oczywiście! W niedzielę na rynku Manufaktury w godz. 15.00 – 17.00 rozegrany zostanie pokazowy, towarzyski turniej Bierhalle Beach Rugby 2015, w którym wezmą udział wszystkie drużyny z regionu łódzkiego, startujące na co dzień w różnych ligach.

Na rynek Manufaktury turniej plażowego rugby wraca po dwóch latach przerwy. – Pierwsze tego rodzaju zawody, organizowane przez Budowlanych SA, odbyły się na plaży Manufaktury 28 lipca 2012 roku – mówi Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Master Pharm Budowlanych SA Łódź, organizator turnieju – Udział w nim wzięły dwa zaprzyjaźnione i powiązane kluby, które wystawiły po dwie drużyny: Budowlani Łódź i  Włókniarz Zgierz.

W bieżącym roku patronat nad imprezą objęła Restauracja Browar Bierhalle (sponsor ekstraligi Budowlani SA), stąd nazwa BIERHALLE BEACH RUGBY 2015. Współorganizatorami i sponsorami zawodów są: Manufaktura, Bierhalle, Primavera (Polska Woda) oraz Budowlani Rugby SA.

W ostatniej dekadzie rugby plażowe zdobywa coraz większą popularność na świecie. Poza turniejami towarzyskimi i pokazowymi odbywają sie też prestiżowe komercyjne zawody. W Polsce rozgrywki na plaży mają nawet rangę Mistrzostw Polski. Odbywają się corocznie w Sopocie.

fot. materiały prasowe