Upcykling – wiszący abażur z papierowych kubeczków

Upcykling, czyli przetwarzanie materiałów zużytych i tworzenie nowych, bardzo wyjątkowych przedmiotów to bardzo popularny trend. Do wykonania naszego projektu wykorzystamy zwykły papierowy klosz w kształcie kuli i papierowe kubeczki stosowane w cateringu. Dzięki pistoletowi do klejenia Dremel® Glue Gun praca nie zajmie dużo czasu.

Potrzebne narzędzia i materiały:

Papierowy klosz w kształcie kuli o średnicy 30,5 cm

Pistolet Dremel Glue Gun i sztyfty przezroczystego kleju 7 mm

180 foremek na suflety lub kubeczków na sosy z woskowanego papieru (foremki użyte w przedstawianym projekcie mają pojemność ok. 30 ml)

Krok 1

Kup i zmontuj papierowy klosz w kształcie kuli, wkładając do jego wnętrza metalową rozpórkę, zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

Krok 2

Ustaw pistolet do klejenia Dremel Glue Gun na niską temperaturę, nałóż klej wokół krawędzi podstawy jednego z papierowych kubeczków. Zaczynając od podstawy klosza, wyciśnij klej na powierzchnię abażuru, tak aby krawędź pierwszego kubeczka znalazła się na równi z krawędzią otworu klosza. Powtórz to samo z drugim kubeczkiem, przyklejając go tym razem po przeciwnej stronie.

dremel-2

Krok 3

Dokończ pierwszy rząd, przyklejając pozostałe kubeczki przy użyciu pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun. Każdy kubeczek musi przylegać do poprzedniego, kolejny przyklejamy zawsze po przeciwnej stronie. Metoda ta pomoże równo rozmieścić kubeczki wokół podstawy klosza. Nasz klosz ma w podstawie otwór o średnicy 7 cm i do wykonania pierwszego rzędu zużyliśmy 9 kubeczków. Zanim przystąpisz do klejenia, sprawdź, ile kubeczków zmieści się wokół otworu Twojego klosza.

dremel-3

Krok 4

W drugim rzędzie kubeczki będą rozmieszczone pomiędzy kubeczkami z pierwszego rzędu.

dremel-4

Krok 5

Użyj pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun, aby przykleić kolejne kubeczki w rzędach trzecim i czwartym, rozmieszczając je pomiędzy kubeczkami z poprzedniego rzędu, tak aby tworzyły okręgi.

Krok 6

Od czwartego rzędu pistolet do klejenia Dremel Glue Gun posłuży do przyklejenia kubeczków w pionowych liniach. Musisz umieścić kubeczki bezpośrednio nad kubeczkami w poprzednim rzędzie, a nie tak jak dotychczas pomiędzy nimi. Średnica kuli będzie się powiększać, gdy będziesz zbliżać się do środka klosza, co oznacza, że między kubeczkami będą tworzyć się coraz większe przestrzenie. Jednak rozmieszczanie kubeczków w równych kolumnach wokół klosza da w efekcie uporządkowany układ. Aby osiągnąć jak najlepszy rezultat, upewnij się, że pionowe kolumny są idealnie równe, podobnie jak odstępy pomiędzy kubeczkami. Dokończ pracę, przyklejając kolejne kubeczki. Pamiętaj o poruszaniu się rzędami wokół klosza i przyklejaniu kubeczków w kolumnach, jeden nad drugim.

dremel-1

Krok 7

Zbliżając się do górnego otworu klosza, zauważysz, że średnica stopniowo maleje, podobnie jak odstępy pomiędzy kubeczkami. Wróć do przyklejania kubeczków w przerwach pomiędzy dwoma kubeczkami poprzedniego rzędu, tak jak na początku. Dokończ pracę, przyklejając ostatni rząd kubeczków wokół górnego otworu klosza, a następnie zawieś gotowy abażur zgodnie z instrukcją instalacji lampy na opakowaniu.

fot. Bosch / materiały prasowe

 

Translate »