Warszawski Park Rozwoju z ogródkiem warzywnym

Na głównym dziedzińcu kompleksu biurowego Park Rozwoju, należącego do portfela nieruchomości EPP, powstał właśnie ogródek warzywny. Ze świeżych warzyw i ziół uprawianych w ogródku będą mogły korzystać wszystkie osoby pracujące w Parku Rozwoju.

Park Rozwoju, zlokalizowany w najbardziej kameralnej części Biznesowego Mokotowa, to nie tylko kompleks biurowy o przyjaznej architekturze, otwartej na otoczenie zewnętrzne, ale także skarpy zieleni oraz kameralne dziedzińce wypełnione bujną roślinnością. W lipcu b.r. stał się on jeszcze bardziej zielony, a wszystko za sprawą ogródka warzywnego, który powstał na głównym dziedzińcu Parku Rozwoju. Autorem realizacji jest pracownia Florabo.

W kolorowych donicach ogródka warzywnego wyrosną m.in. pomidorki koktajlowe, ogórki, rzodkiew czarna, kalarepa, koper, szczypior, papryka, a także takie zioła, jak: melisa, szałwia, bazylia, rozmaryn, tymianek i oregano. Trafią one bezpośrednio na talerze pracowników firm, mających tutaj swoją siedzibę. Zyskają oni także nowe miejsce relaksu w otoczeniu zieleni, które da im wytchnienie podczas pracowitych dni wśród pachnących ziół i warzyw.

„Przebywanie w otoczeniu zieleni ma niezwykle korzystny wpływ na pracowników – ich nastrój i samopoczucie, a co za tym idzie, także na efektywność w pracy. Dlatego też w Parku Rozwoju staramy się stworzyć harmonijne środowisko pracy, które z jednej strony wspiera kreatywność, a z drugiej pozwala na odpoczynek. Otwarcie własnego ogródka warzywnego to kolejny krok w realizacji naszej strategii tworzenia przyjaznego środowiska pracy i najbardziej zielonego miejsca na Mokotowie” – powiedziała Sylwia Piechnik z EPP.

Park Rozwoju to kompleks biurowy klasy A, który składa się z dwóch 7-piętrowych budynków o łącznej powierzchni biurowej wynoszącej 31 000 mkw. Jest położony w najspokojniejszej okolicy Biznesowego Mokotowa. Posiada certyfikat BREEEM na poziomie Excellent.

fot. materiały prasowe