Więcej sztuki w Fabryce Norblina

Realizowana w Warszawie przez Grupę Capital Park Fabryka Norblina zaprosiła do współpracy kolejnego partnera artystycznego, który wzbogaci funkcję kulturalną tego miejsca. Tuż obok butikowego kina, muzeum, czy piano baru z muzyką na żywo, działać będzie – już od III kwartału br. – galeria sztuki Flow Art House. Dzieła współczesnych artystów prezentowane będą podczas organizowanych cyklicznie wystaw w specjalnie przystosowanej do tego celu przestrzeni ekspozycyjnej o powierzchni 250 mkw.

W ofercie galerii znajdują się dzieła zarówno uznanych na rynku artystów, takich jak: Grażyna Smalej, Anna Kołodziejczyk, Katarzyna Adamek-Chase, Tomasz Prymon, Juliusz Kosin, Malina Wieczorek, Katarzyna Januszko, Ida Karkoszka, jak również obiecujących, młodych talentów. Do zbiorów włączane są starannie dobierane obiekty o najwyższych walorach kolekcjonerskich z takich dziedzin, jak malarstwo, rzeźba oraz fotografia artystyczna. Siedziba galerii znajdować się będzie na poziomie +2.

– Zależy nam na tym, by wpisać się w życie kulturalne stolicy i umożliwić naszym gościom swobodny kontakt z twórczością artystyczną na najwyższym poziomie – niezależnie od tego, czy lubią ją kontemplować samodzielnie, czy też zechcą wziąć udział w oprowadzaniach kuratorskich. Planujemy także aktywnie włączyć się w kreowanie kalendarza kulturalnego Fabryki Norblina, organizując liczne wydarzenia, dzięki którym będziemy mogli odkrywać nowe talenty, wspierać artystów i popularyzować wiedzę z tego obszaru – mówi Marta Krajenta z Flow Art House.

Fabryka Norblina, rewitalizowana z inicjatywy Grupy Capital Park, jest w finalnym etapie prac konstrukcyjnych i już w III kwartale br. udostępni ponad 65 tys. mkw. powierzchni, z czego 41 tys. mkw. stanowić będą biura, a pozostałe 24 tys. mkw. wypełnią koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe czy handlowe.

Za projekt architektoniczny Fabryki odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Za działania związane z konserwacją zabytków odpowiada firma Monument Service.

fot. 1. Tomasz Prymon, bez nazwy

fot. 2.  Małgorzata Czyż , Upalne popołudnie

fot. 3.  Marta_Krajenta 

fot. 4.  Fabryka Norblina, Warszawa / materiały prasowe

Translate »