Wielki urok małego formatu

Seria Detalit to jedna z propozycji firmy Bruk-Bet dla tych, którzy hołdują tradycji i w przypadku nawierzchni wokół domu pozostają wierni małym formatom. Niewielkie gabaryty kostki nie odzwierciedlają jednak jej ogromnego potencjału aranżacyjnego – mnogość wymiarów i rodzajów wykończenia powierzchni oraz bogactwo kolorów pozwalają na tworzenie z jej udziałem wyjątkowych kompozycji.

kostka_brukowa_detalit_fot.2_bruk_betDetalit to zestaw kostek w kształcie prostokąta złożony z 14 wariantów rozmiarowych, z których najmniejszy element ma wymiary 60×59 mm, a największy 70×119 mm. Jednobarwne rzędowe ułożenia świetnie sprawdzą się na podjazdach lub dużych powierzchniach tarasowych, wprowadzając ład i harmonię. Jeśli jednak nie jesteśmy wielbicielami stonowanych aranżacji, warto wykorzystać poszczególne elementy do tworzenia wymyślnych, kontrastowych aplikacji lub optycznego rozdzielania powierzchni wykonanej np. z wielkoformatowej kostki. W takich przypadkach najlepiej zestawiać ze sobą zróżnicowane kolorystycznie serie, co podkreśli wyjątkowy charakter zdobień. Niewielki rozmiar kostek Detalit idealnie nadaje się do falistych ułożeń na ogrodowych ścieżkach i przydomowych alejkach, dynamizując przestrzeń. Doskonale będą się również prezentowały jako linie podkreślające krawędzie brzegowe nawierzchni.

kostka_brukowa_detalit_fot.3_bruk_bet

Ponadto, różnorodność wybarwień oraz typów wykończenia pozwoli na dopasowanie wybranych elementów do charakteru bryły oraz kolorystyki elewacji i elementów małej architektury, tworząc w ten sposób spójne stylistycznie kompozycje.

fot. materiały prasowe

 

Translate »