Wieża SKYSAWA z najwyższym certyfikatem BREEAM Interim

Drugi budynek kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA, ponad 155-metrowa wieża, otrzymał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim na poziomie Outstanding z wynikiem 93,6%. Jest to aktualnie najwyższa ocena zdobyta w Polsce w schemacie BREEAM International New Construction 2016.

BREEAM Interim to system oceny nowo powstających budynków, który świadczy, że inwestycja jest prowadzona w sposób zrównoważony, a powstały budynek będzie przyjazny środowisku i efektywny energetycznie. Inwestycja PHN została oceniona w 10 kategoriach obejmujących: zarządzanie procesem realizacji, zdrowie i dobre samopoczucie, wykorzystanie energii, lokalizację i transport, zużycie wody, materiały, odpady, wykorzystanie terenu i ekologię, zanieczyszczenia oraz innowacje. W trzech kategoriach tj. za zarządzanie procesem realizacji, transport i lokalizację oraz zużycie wody SKYSAWA otrzymała maksymalną liczbę punktów.

– To drugi certyfikat BREEAM Interim na poziomie Outstanding dla SKYSAWA i ponownie najwyższa nota w schemacie BREEAM NC 2016. Tak wysoka ocena to gwarancja dla najemców, że kompleks będzie spełniał najwyższe standardy w zakresie ekologii i energooszczędności. Cieszy mnie, że doceniono fakt, iż SKYSAWA powstaje w duchu zrównoważonego rozwoju – powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes zarządu ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

SKYSAWA, której budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., powstaje w centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej na działce typu greyfield, w miejscu, w którym wcześniej stał biurowiec z lat 60-tych.

fot. materiały prasowe

 

Translate »