Wkrótce otwarcie fabryki Nestlé PURINA w Nowej Wsi Wrocławskiej

W 2015 roku Nestlé otworzy koło Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę produkującą na rynki europejskie karmę dla zwierząt PURINA PetCare. W I etapie powstanie 230 nowych miejsc pracy, w tym także dla ludzi młodych, dopiero rozpoczynających karierę zawodową.

Produkcja karmy dla zwierząt rozpocznie się na początku 2015 roku, a już od września 2014 roku ruszył proces zamówień. W pierwszym etapie fabryka będzie produkować głównie karmę dla kotów Felix, w większości przeznaczoną na niemiecki rynek. Cały czas trwa rekrutacja pracowników. Aż 90% składników karmy produkowanej w fabryce będzie pochodzić od polskich dostawców, co także przekłada się na wspieranie lokalnego zatrudnienia.

– Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej i Wschodniej. Firma Nestlé z produktami dla zwierząt domowych jest obecna na polskim rynku od 16 lat. Nowa fabryka będzie pierwszym produkującym karmę dla zwierząt domowych zakładem Nestlé PURINA w Polsce – mówi José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, dyrektor oddziału Nestlé Polska S.A.w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestlé podpisało w grudniu 2013 roku. Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha Nestlé zakłada 6-etapową inwestycję. Budynki są już gotowe, teraz trwają prace nad zapleczem socjalnym, drogami, ogrodzeniami oraz wyposażeniem wnętrz. Proces realizacji całego obiektu planowany jest na najbliższe 10 lat. Inwestycja została zaprojektowana i jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa według wytycznych certyfikatu LEED. Wartość inwestycji to około 300 mln zł.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »