Wrocław ponownie stolicą branży nieruchomości. Dni Dewelopera 2015 startują już za tydzień!

Dwa panele. Dwie debaty. Jeden cel – wypracowanie tez i rekomendacji dotyczących rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. Dni Dewelopera, po raz kolejny, staną się platformą dla wymiany doświadczeń przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego. Tegoroczna konferencja odbędzie się 7 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Spotkają się na niej lokalni samorządowcy, deweloperzy, analitycy rynku nieruchomości, branżowi specjaliści, a także eksperci w dziedzinach takich jak bankowość, finanse czy budownictwo.

Wspólnie w kierunku zmian

To już szósta edycja organizowanej z inicjatywy Polskiego Związku Firm Deweloperskich konferencji. Wydarzenie na dobre wpisało się w kalendarz branżowych inicjatyw jako jedno  z najbardziej rozpoznawalnych spotkań specjalistów zainteresowanych kondycją rynku nieruchomości. Organizowane w ramach Dni Dewelopera panele i debaty rokrocznie inspirują do stosowania praktycznych rozwiązań w rozbudowie infrastruktury mieszkaniowej oraz projektowaniu nowych inwestycji w polskich miastach. Tegoroczna edycja odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.

dni dewelop 2015 kadr

Podczas Dni Dewelopera 2015 tematem dominującym będzie nowoczesne miasto. Goście  i prelegenci dyskutować będą o kierunkach rozwoju metropolii oraz o roli deweloperów w ich kształtowaniu. Panele i debaty, które odbędą się w najbliższą środę, będą również pretekstem do wspólnej analizy rodzimego rynku nieruchomości oraz wypracowania strategii działań, które branża wcielać będzie w życie w nadchodzących miesiącach i latach. Zgromadzeni 7 października goście i prelegenci pochylą się również nad zagadnieniami związanymi z czynnikami wpływającymi na postęp w rozbudowie tkanki miejskiej. Omawiane będą także dynamizacja polskiego mieszkalnictwa oraz zmiany w prawie budowlanym.

Głównie o mieście

Dni Dewelopera 2015 rozpoczną się w środę 7 października o godzinie 9:30. Wydarzenie uroczyście otworzą organizatorzy, Pani Dorota Jarodzka-Śródka – Prezes PZFD we Wrocławiu, Pan Grzegorz Kiełpsz – Prezes PZFD, Pan Jacek Bartkiewicz – Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego oraz Pan Marek Pasztetnik – Prezes Zachodniej Izby Gospodarczej. Konferencje zainauguruje wykład prof. Witolda Orłowskiego, głównego doradcy ekonomicznego PWC, który przedstawi raport „Wrocław. Miasto perspektyw.”.

Tuż po pierwszym wystąpieniu rozpocznie się panel dyskusyjny zatytułowany „Dlaczego jedne miasta rozwijają się szybciej, a inne wolniej?”.
Udział w nim wezmą znamienite autorytety z Ministerstwa Gospodarki, Narodowego Banku Polskiego, Zarządu Województwa Dolnośląskiego, jak również przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Paneliści poruszą m.in. zagadnienia roli samorządów w rozwoju miast i aglomeracji czy funkcji planowania przestrzennego w działaniach miastotwórczych. Zastanowią się także nad tym, jak fundusze unijne wpływają na kształtowanie się miast.

Kolejnym punktem programu są dwie równoległe debaty. Pierwsza z nich, zatytułowana „Polak kupuje mieszkanie”, dotyczyć będzie finansowej przyszłości oraz obecnej kondycji rynku deweloperskiego. Udział w debacie wezmą eksperci z dziedziny finansów, którzy omówią m.in. specyfikę programu MdM i innych systemów wsparcia dla nabywców mieszkań. Tematem dyskusji będzie także analiza zjawiska rosnących wkładów własnych.

Tematem drugiej debaty – „Proces deweloperski AD 2015” – będzie wpływ regulacji technicznych oraz nowych technologii na jakość życia w mieście. Paneliści z różnych dziedzin branży deweloperskiej omówią również szczegóły nowego prawa budowlanego w kontekście procesu inwestycyjnego.

Dni Dewelopera 2015 zamknie panel poświęcony inteligentnym rozwiązaniom w miastach. Podczas dyskusji „Jak Wrocław realizuje program Smart City?” eksperci wypowiedzą się na temat zastosowań nowoczesnych technologii w budowaniu infrastruktury mieszkaniowej i planowaniu inwestycji. Paneliści podsumują także działania Wrocławia w kierunku wprowadzania inteligentnych rozwiązań w tkance miejskiej, a także spróbują przewidzieć, jak będą wyglądały osiedla przyszłości.

Podsumowanie konferencji przewidziane jest na godzinę 15:30. Będzie to czas na refleksję             i wspólną rozmowę w gronie specjalistów z rozmaitych dziedzin. Obserwacje i spostrzeżenia poczynione w toku trwania konferencji będzie można tu przekuć na praktyczne rekomendacje, dzięki którym branża deweloperska zyska realny wpływ na rozwój polskich miast.

Osoby zainteresowane konferencją zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia: www.dnidewelopera.pzfd.pl . Znajduje się tam więcej informacji, jak również dokładny harmonogram Dni Dewelopera 2015.

fot. archiwum pj

 

 

Translate »