GAZ-SYSTEM S.A. w Cristal Park

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. podpisał umowę najmu powierzchni biurowej w stołecznym budynku Cristal Park. Firma przedłużyła dotychczasowy kontrakt i dobrała dodatkową powierzchnię docelowo zajmując prawie 9 200 mkw.

W procesie negocjacji warunków umowy najmu właściciela obiektu – hiszpański fundusz Azora Europa- reprezentowała firma doradcza JLL, a GAZ-SYSTEM S.A. – eksperci z Colliers International.

Tomasz Czuba z JLL powiedział: „Umowa podpisana przez GAZ SYSTEM S.A. pokazuje, że sektor publiczny stanowi ważną grupę najemców budynków biurowych w Polsce i coraz częściej docenia wysoką jakość i efektywność nowoczesnych powierzchni. W ubiegłym roku udział jednostek administracji publicznej w ogólnym popycie na biura w Warszawie sięgnął ok. 15%”.

Cristal Park to kameralny biurowiec oferujący ok. 10 500 mkw. powierzchni najmu w ramach trzech kondygnacji. Budynek położony jest w południowo – zachodniej części Warszawy. Zaprojektowany przez pracownię architektoniczną JEMS Architekci. Został oddany do użytku w 2009 r.

Azora Europa to hiszpański fundusz private equity działający w Europie Środkowo – Wschodniej od 2007 roku. Azora od 2009 roku jest właścicielem budynku Cristal Park w Warszawie, który – wraz z dwoma innymi kompleksami biurowymi w Warszawie oraz biurowcami w Krakowie, Wrocławiu i Pradze w Czechach -stanowi portfolio Azora Europa w regionie CEE. Azora ma w swoim dorobku także przedsięwzięcia z rynku mieszkaniowego, a w szczególności dwa projekty w Warszawie (Mokotów i Miasteczko Wilanów) na łącznie około 900 mieszkań.

fot. materiały prasowe

Translate »