OKAM kupił fabrykę Pollena w Warszawie

OKAM Capital, developer specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym, nabył teren o powierzchni ponad 4,3 ha na warszawskiej Nowej Pradze. Nieruchomość przy ul. Szwedzkiej jest jednym z najstarszych industrialnych obiektów prawobrzeżnej Warszawy. W zabudowaniach po starej fabryce Pollena-Uroda ma powstać projekt „Nova Praga”.

Charakterystyczny, industrialny klimat ulica Szwedzka zawdzięcza budynkom powstałej w 1899 roku fabryki Produktów Kosmetycznych „Praga”, która w 1970 roku weszła do zjednoczenia „Pollena”. Okam, nowy właściciel terenu, ma w planach rewitalizację przedwojennej fabryki poprzez połączenie starej, zabytkowej zabudowy z nowoczesną stylistyką. „Nova Praga”, bo tak ma nazywać się inwestycja, przedstawia nowoczesne podejście do aranżowania przestrzeni publicznej. W industrialnych budynkach powstaną lokale handlowo – usługowe, powierzchnie biurowe, restauracje, a także duża przestrzeń gastronomiczna dla wytwórców zdrowej żywności. Główną ideą projektu jest stworzenie ogólnodostępnej publicznej przestrzeni artystycznej oraz ośrodka dla szeroko zakrojonej działalności społecznej.

DSC_9542 (Large)

– Chcemy podkreślić wyjątkowość i industrialny charakter Szwedzkiej. Naszym marzeniem jest, aby Nova Praga stała się nowym sercem Pragi, tętniącym życiem i łączącym historię tego miejsca z nowoczesnością. Jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych zamierzamy przeprowadzić szereg konsultacji z przedstawicielami lokalnej społeczności, aby inwestycja jak najbardziej spełniało ich oczekiwania i potrzeby – powiedział Arie Koren z Okam Capital.

W ramach inwestycji powstaną również obiekty mieszkaniowe. Za ich projekt odpowiedzialna jest warszawska pracownia architektoniczna Grupa 5.

fot. materiały prasowe