Jantar jest jednym z największych centrów handlowych na Pomorzu Środkowym. Na 44 364 m kw. powierzchni znajduje się 140 lokali handlowych i usługowych. Centrum otwarto w 2008 roku, a w latach 2011 i 2012 znacznie rozbudowano.

CBRE Global Investors to firma świadcząca usługi zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości o wartości 89 mld USD. Spółka finansuje programy inwestycyjne na całym świecie w pełnym zakresie ryzyka/zwrotu dla inwestorów. CBRE Global Investors jest niezależnie zarządzaną spółką powiązaną CBRE Group, Inc. Prowadzi badania, pozyskuje inwestycje i inne zasoby jako firma świadcząca najwyższej jakości kompleksowe usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych i inwestycji na rzecz inwestorów.

Tristan Capital Partners, z siedzibą w Londynie, to spółka specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości w Europie. Jej portfel funduszy inwestycyjnych na europejskim rynku nieruchomości obejmuje strategie typu „core plus” oraz „value added/opportunistic”, a całkowita wartość zarządzanych aktywów przekracza 7 mld EUR.

– To kolejna ważna transakcja na polskim rynku nieruchomości handlowych. Wpisuje się w trend strategicznych inwestycji długoterminowych i potwierdza silną pozycję Polski jako rynku chętnie wybieranego przez międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych. Cieszę się, że firma Cushman & Wakefield miała okazję doradzać Tristan Capital Partners przy sprzedaży centrum handlowego Jantar – mówi Anthony Selman, Partner, Dział Rynków Kapitałowych CE w Cushman & Wakefield.

fpt. materiały prasowe

Translate »