Galeria Przymorze otwiera foodcourt i usługi

Gastronomia i usługi kosmetyczne wracają do pełnego funkcjonowania w Galerii Przymorze

  • Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 maja 2020, w ramach trzeciego etapu planu odmrażania gospodarki, z 18 maja w Galerii Przymorze działać będą restauracje i kawiarnie.
  • Tego dnia ponownie otwarty zostanie w centrum również salon kosmetyczny.
  • Zarówno lokale i punkty gastronomiczne, jak i usługi kosmetyczne, działać będą zgodnie z wytycznymi sanitarnymi opracowanymi dla każdego z tych sektorów przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Gastronomia

W restauracjach i kawiarniach, a także całej strefie gastronomicznej układ przestrzeni zostanie dostosowany do obowiązujących przepisów – stoliki zostaną rozsunięte na odległość 2 metrów od siebie, między gośćmi obowiązywać będzie dystans 1,5 m. Dla ułatwienia na podłodze wyklejono specjalne oznaczenia regulujące odległości pomiędzy oczekującymi na obsługę w poszczególnych lokalach. Ograniczeniu ulega również ilość osób mogących przebywać w strefie gastronomicznej (1 osoba na 4 m2). Obsługa przestrzegać będzie ścisłych norm sanitarnych, dezynfekując stoliki oraz stosując środki ochrony osobistej – nosząc maseczki oraz rękawiczki.

W strefie gastronomicznej ustawiony został dodatkowy dozownik z płynem dezynfekującym oraz informacje z zaleceniami przestrzegania zasad sanitarnych m.in. z ważną dla klientów informacją, że zasłanianie nosa i ust przez klientów nie obowiązuje w trakcie konsumpcji.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa sanitarnego, wprowadzone w lokalu:

  • przyjmowanie klientów wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty;
  • każdorazowa dezynfekcja stanowiska po wizycie klienta;
  • stosowanie przez obsługę środków ochrony osobistej (noszenie maseczek i rękawiczek) przy wykonywaniu usługi;
  • utrzymywanie 2-metrowego dystansu pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy w lokalach.

fot. archiwum