W Gdyni powstaje Rezydencja przy Placu Kaszubskim
Warszawski deweloper Yareal rusza ze swoją pierwszą inwestycją mieszkaniową w centrum Gdyni. Przy Placu Kaszubskim zostanie wzniesiony 6-piętrowy budynek z 38 apartamentami i garażem podziemnym. Debiutancka inwestycja Yareal w Gdyni uzupełni zabudowę przy placu z tańczącą fontanną, tworząc zaokrąglony narożnik, zaprojektowany w charakterystycznym dla miasta modernistycznym stylu.
„Plac Kaszubski to samo serce Gdyni, której śródmieście stanowi unikalny zespół modernistycznej zabudowy. Właśnie z tego powodu projekt apartamentowca przy Placu Kaszubskim powstał i zostanie zrealizowany w duchu gdyńskiego modernizmu, aby jak najlepiej wpisywał się w wyjątkową tkankę architektoniczną miasta. Miejsce deweloperskiego debiutu Yareal wybraliśmy nieprzypadkowo. Chcemy, aby Rezydencja Plac Kaszubski była nie tylko znakomitym miejscem do zamieszkania. Zależy nam również, aby architektura budynku pasowała do modernistycznego pomnika historii1, jakim jest historyczny układ urbanistyczny śródmieścia Gdyni” – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.
W budynku powstanie 38 mieszkań z balkonami, a położone na najwyższej kondygnacji będą miały tarasy o powierzchni od 25 do 68 mkw. Apartamenty będą o zróżnicowanym metrażu – od 39 do 162 metrów, od 2 do 5 pokoi. Wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii i ekonomii użytkowania, a każdy z nich będzie wyposażony w pakiet startowy inteligentnych rozwiązań do zarządzania domem, opracowany przez firmę Fibaro.
Ze względu na lokalizację przy chętnie odwiedzanym placu, na parterze budynku zaprojektowano cztery lokale usługowe, w tym dwa przystosowane do potrzeb małej lub dużej gastronomii. Na tyłach apartamentowca powstanie zielony teren, tworzący nad podziemnym garażem patio z parkingiem rowerowym i placem zabaw. Budynek zostanie wykończony w stylu modernistycznym. Wnętrza części wspólnych będą nawiązywać stylem do klatek schodowych w gdyńskich kamienicach z okresu międzywojennego.
Lokalizacja i bliskość połączeń komunikacyjnych oraz nowoczesne rozwiązania zapewnią inwestycji certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. To najwyższa ocena zielonego certyfikatu BREEAM, jaką dotychczas otrzymało zaledwie kilka budynków mieszkalnych w Polsce. Rozpoczęcie budowy apartamentowca Plac Kaszubski zaplanowano na koniec 2020 roku, a ukończenie inwestycji przewidziane jest w drugiej połowie 2022 roku.
fot. materiały prasowe




