ALLCON Budownictwo wykona halę produkcyjną dla Markisol

Spółka ALLCON Budownictwo podpisała z polskim odziałem szwedzkiej firmy Markisol umowę o generalne wykonawstwo zakładu produkcji rolet w Gościcinie.

W ramach inwestycji powstanie parterowa hala produkcyjno-biurowa z dwukondygnacyjnym budynkiem biurowym, obiektami towarzyszącymi i infrastrukturą zewnętrzną.
Na potrzeby nowo powstającego obiektu zostaną użyte przyjazne środowisku i certyfikowane technologie i materiały budowlane. Łączna kubatura obiektu to 70 805 m³, natomiast powierzchnia użytkowa to 9 304 m². Czas budowy wyniesie 10 miesięcy, a termin ukończenia inwestycji został wyznaczony na lipiec 2016 roku.

Markisol jest obecny w Polsce od 1989 roku (od 1992 roku z siedzibą w Wejherowie), zatrudnia ok. 150 pracowników i obecnie dysponuje dwoma liniami produkcyjnymi o dobowej przepustowości przeszło 14 000 rolet. Z kolei ALLCON Budownictwo to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 25 lat obecności na rynku firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. przyznane 4 września i potwierdzające spełnienie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).

Markisol_wizualizacja1

fot. materiały prasowe

 

Translate »