andel’s Hotel Łódź z nagrodą Property Design Awards

andel’s Hotel Łódź otrzymał nagrodę Property Design Awards 2016 w kategorii „Bryła-hotel” podczas 4 Design Days.

Hotel został doceniony za swoją wyjątkową architekturę. W opinii jurorów rewitalizacja dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego i jej zaadoptowanie na hotel stanowi ikonę architektury przemysłowej Łodzi, a klimat odrestaurowanego budynku stwarza idealne warunki do odpoczynku i pracy.

Nagroda Property Design Awards to kolejne wyróżnienie dla andel’s Hotel Łódź. W 2009 r. hotel otrzymał nagrodę European Hotel Design Awards w kategorii „Architektura Roku: przebudowa istniejącego budynku na hotel”. W 2013 r. andel’s Hotel Łódź został uznany najlepszym hotelem w Polsce i jednym z najlepszych w Europie przez międzynarodowy portal hotel.info.

Property Design Awards to konkurs, w którym nagradzane są budynki wyróżniające się wysokiej klasy architekturą i respektujące tradycje otoczenia, w którym się znajdują. andel’s Hotel Łódź jako przykład inwestycji, która zachowała swój historyczny charakter ma fasadę budynku z zabytkowej cegły dawnej przędzalni.

andel`s Hotel Łódź to nie tylko unikalny projekt architektoniczny, ale także miejsce, gdzie sztuka i architektura odgrywają szczególną rolę. Hotel regularnie organizuje bezpłatne wystawy polskich artystów sztuki współczesnej, których prace wyróżniają się wysoką wartością artystyczną. Hotel posiada swoją stałą ekspozycję, a nowe dzieła są stale dodawane. Aktualnie, w zasobach andel’s Hotel Łódź znajdują dzieła artystów takich jak Filip Berendt, Małgorzata Borek, Mikołaj Długosz, Grzegorz Drozd, Maurycy Gomulicki, Gregor Eldarów, Magda Hueckel, Maciej Kurak, Dominik Lejman, Joanna Małecka, Rafał Milach, Tomasz Partyka, Iwo Rutkiewicz, Ula Tarasiewicz.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »