Apartamenty na Mazurach

i.hryncewicz kadrIwona Hryncewicz

Mazury co roku przyciągają rzesze turystów i stanowią jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski. W sezonie przyciągają pasjonatów żeglarstwa, kajakarstwa i innych wodnych sportów. Mazury sprzyjają zarówno czynnemu, jak i biernemu wypoczynkowi – wypoczną tam zatem zarówno osoby nastawione na aktywne wypoczywanie, jak i te zapracowane, chcące odpocząć i zrelaksować się. Wiele osób jest więc zainteresowanych nabyciem w tym rejonie własnego apartamentu. Przeanalizowaliśmy oferty luksusowych mieszkań z kilku miast województwa warmińsko-mazurskiego.

Oferty apartamentów w Mrągowie są znikome. Ciężko znaleźć tam mieszkania o wysokim standardzie, w pełni umeblowane. Już na jesień 2013 roku zostanie tu jednak oddane osiedle apartamentów mieszkalnych usytuowane przy jeziorze Czos. Jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja. Osiedle ma składać się z czterech budynków, każdy 3-kondygnacyjny, w których będzie w sumie 36 luksusowych mieszkań. Dostępne metraże to od 30 m2 do 80 m2. Cena za metr kw. wynosi od 4 990 zł do 5 190 zł (brutto). Apartamenty zlokalizowane na najniższym poziomie mają tarasy, a te powyżej – balkony. Nabywca kupując mieszkanie otrzyma również własne miejsce postojowe oraz dostęp do komórki lokatorskiej znajdującej się w podziemnym garażu.

W Giżycku również ciężko jest znaleźć atrakcyjną ofertę apartamentów. Jednak dostępne są tam apartamenty z rynku wtórnego, np. luksusowe mieszkanie o powierzchni ponad 62 mkw., w pełni wyposażone, posiadające saunę kosztuje 4 767 zł za mkw. Innym przykładem jest dwupoziomowy apartament o powierzchni około 97 mkw., wykończony, częściowo umeblowany, w centrum miasta, niedaleko jeziora Niegocin. Cena za metr kw. jest tu bardzo atrakcyjna i wynosi 2 915 zł. Z kolei apartament o powierzchni 96 mkw. dwupoziomowy, złożony z czterech pokoi kosztuje 2 843 zł za mkw. Mieszkanie jest częściowo umeblowane i ma taras; w cenę wliczone jest miejsce parkingowe.

Dość sporo ofert apartamentów z ryku pierwotnego oraz wtórnego można znaleźć w Mikołajkach. W ekskluzywnym kompleksie zlokalizowanym przy promenadzie dostępnych jest 10 apartamentów mieszkalnych z widokiem na jezioro, o różnych powierzchniach: od 23 mkw. do 62 mkw. Każdy apartament jest wykończony w wysokim standardzie i umeblowany. Do każdego przynależy miejsce parkingowe w podziemnym garażu. Cena za metr kw. wynosi od 5 642 zł do 10 204 zł.

Hotel Mikołajki buduje obecnie kompleks apartamentów w sąsiedztwie Jeziora Mikołajskiego. Apartamentowiec ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2013 roku. Dostępnych jest łącznie 18 apartamentów o powierzchni od 31 mkw. do 114 mkw. Cena za metr kw. wynosi od 12 000 zł do 25 000 zł. Ciekawe są jednak warunki zakupu. Właściciel dostaje apartament na wyłączność na 15 dni w sezonie oraz 15 dni poza sezonem. Przez pozostały czas hotel wynajmuje apartament i oddaje właścicielowi połowę zysku z wynajmu. Niestety nie ma możliwości aranżacji pomieszczeń pod własny gust.

W Węgorzewie, pomimo bardzo atrakcyjnej lokalizacji, rynek apartamentowców jest dość ubogi. Z ofert sprzedaży dostępny jest tam np. apartament o łącznej powierzchni wynoszącej 102 mkw. Apartament jest nowoczesny i składa się z 5 pokoi, tarasu i ogrodu. Mieszkanie jest w pełni umeblowane. W cenę wliczony jest także garaż. Cena za metr kw. wynosi 3 500 zł.

Ofertę sprzedaży apartamentów na Mazurach można uznać za niezbyt bogatą. Najwięcej jest lokali w stanie deweloperskim. Stosunkowo najwyższe ceny można spotkać w Mikołajkach, natomiast atrakcyjne cenowo propozycje łatwo znaleźć w Giżycku. Powyższa analiza dotyczy jednak pojedynczych ofert, więc nie należy przesądzać o wysokości cen w odniesieniu do tych lokalizacji. W każdej z tych lokalizacji z pewnością można znaleźć apartament w okazyjnej cenie.

Translate »