Belgijski deweloper BPI Polska stawia na Wrocław

Stolica Dolnego Śląska będzie kolejną polską metropolią, obok Warszawy i Gdańska, w której swoją inwestycję zaplanowało jedno z renomowanych przedsiębiorstw budowlanych krajów Beneluksu. Polski oddział BPI S.A. (grupa CFE) pod koniec 2014 roku sfinalizował zakup działki w centrum Wrocławia, gdzie planuje zrealizować inwestycję o wielkości co najmniej 22 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Lokalizacja inwestycji jest przewidziana na Kępie Mieszczańskiej w okolicach Starego Miasta i najważniejszych wrocławskich uczelni. Koncepcja projektu zakłada budowę lokali mieszkaniowych oraz pasażu handlowo-biurowego.

– Ekspansja na Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Przede wszystkim, jest to dla nas kolejna, po Warszawie i Gdańsku, polska aglomeracja, w której będziemy mogli zrealizować projekt w oparciu o najwyższe standardy. Chcemy, aby to miejsce było dla mieszkańców szczególnie atrakcyjne, gdzie dostęp do wszelkiego rodzaju usług, a także do rekreacji, będzie na wyciągnięcie ręki. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie wpisywać się w filozofię „nowoczesnego Wrocławia”, który w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Chcemy mieć w tym swój wkład i zakładamy, że efekty naszych działań będą odpowiadały potrzebom mieszkańców – powiedział Frederik Lesie, z CFE.

BPI Polska jest obecna na krajowym rynku od 2009 roku i ma już w swoim portfolio takie realizacje, jak dwa etapy efektownego kompleksu mieszkaniowo-usługowego „Cztery Oceany” w Gdańsku oraz osiedle „Wola Tarasy” w Warszawie. Za wrocławski projekt odpowiadać będą firmy Apsys, SUD Polska oraz AP Szczepaniak. Rolę generalnego wykonawcy będzie pełnić CFE Polska.