Bezpieczeństwo rodzinnej łazienki: dobieramy fugę

Wybór odpowiedniej podłogi to nie lada wyzwanie, nie tylko w wymiarze estetycznym, ale i funkcjonalnym. Powinniśmy zwracać także uwagę na trwałość i bezpieczeństwo wybranych produktów, zwłaszcza jeśli wśród domowników są Ci, o których zdrowie i bezpieczeństwo musimy dbać szczególnie – małe dzieci. To one z perspektywy podłogi, oglądają i poznają świat w pierwszych miesiącach swojego życia. Dlatego tak ważne jest, by wybrana przez nas podłoga, a także chemia budowlana użyta do jej wykończenia, nie stanowiła dla nich żadnego zagrożenia.

Wybór materiału, po którym stąpać lub raczkować będzie nasze dziecko to kwestia gustu i obranej aranżacji. W przypadku łazienki, świetnym wyborem są ceramiczne płytki – higieniczne i łatwe w codziennej pielęgnacji. Kiedy myślimy o bezpieczeństwie najmłodszych, musimy jednak uwzględnić nie tylko zagrożenia widoczne gołym okiem.

123-powderglas-schachbrett-df10-anthrazit-silber-v4

– Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich rodziców stworzyliśmy fugę DF 10, która nie emituje szkodliwych związków, pozostaje neutralna dla zdrowia i w żaden sposób nie zagraża przebywającym na podłodze dzieciom. Wiemy, jak ważne jest ich bezpieczeństwo, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by DF 10 uzyskała atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – rekomenduje Aneta Rostek z Sopro.

Łazienka, ze względu na podwyższoną temperaturę i dużą wilgotność, to miejsce sprzyjające rozwojowi licznych mikroorganizmów. – W trosce o zdrowie najmłodszych zadbaliśmy o zwiększoną ochronę przed rozwojem pleśni. Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii, Hydrodur® oraz efektowi perlenia, fuga DF10 ma zwiększoną odporność na przenikanie wody i zabrudzenia – dodaje Aneta Rostek. Na jej powierzchni nie tworzą się nieestetyczne wapienne osady, pleśnie i grzyby, mogące mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników, szczególnie alergików.

123-jasba-mosaik-lavita-kirschrot-df10-weiss-v2

DF 10 Design Fuga Flex przeznaczona jest do spoinowania wszystkich okładzin: od ceramiki i kamienia naturalnego, przez mozaiki szklane, aż po płyty betonowe. Oprócz wysokich parametrów technicznych, producenci zadbali również o jej walory estetyczne. Dostępna jest w 23 kolorach. Chcąc nadać łazience dodatkowego blasku, możemy uszlachetnić fugę złotym lub srebrnym brokatem, który zapewni jej delikatny połysk.

fot. SOPRO

 

Translate »